Hygge - Cesta ke štěstí

Hygge - Cesta ke štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353091/bmid_hygge-cesta-ke-stesti-SHC-353091.jpg 4 82 27

Skandinávský koncept hygge přispívá k tomu, že Dánové jsou nejšťastnějším národem světa. V češtině přesný slovní ekvivalent nemáme, ale nejvíc se mu blíží pojem pohoda. Pocit, který známe instinktivně všichni. Dostaví se, když se uvelebíte na svém oblíbeném místě s napínavou knihou nebo když posedíte u výborného jídla s dobrými přáteli. Ne všichni ale víme, jak si pro takové okamžiky najít čas. Nádherný autentický průvodce Marie Tourell Soderbergové vám ukáže, že se hygge skutečně nachází všude okolo, pokud víte, kam se podívat. Hygge se dotýká všech aspektů všedního dne od zařízení domova po vaření. Tato kniha vás naučí, jak hygge vyjádřit slovy, najít ho a vytvořit. Pomůže vám ocenit důležitost těchto chvil a zjistit, proč je v našich zaneprázdněných životech mnohem blahodárnější než kdy dřív vypnout a udělat si na hygge čas.... celý text

RenataP
16.02.2018

Hřejivá knížečka, a krásné obrázky. A nádherný obal, který díky plastičnosti sedí v ruce a nechte ho pustit!

Nixa
29.01.2018 4 z 5

Už jsem nějakou knihu o hygge četla a tak mi tato nepřinesla nic moc nového, ale i přesto jsem si čtení užívala. V knize jsou krásné fotografie, které skvěle poslouží jako inspirace k tomu udělat si doma trochu té skandinávské pohody. Recepty v knize mě také hodně potěšily. No a ta obálka? Asi nejkrásnější kniha co vlastním :)

vendulanovotna
27.01.2018 5 z 5

To jsem se tak chtěla dozvědět, co to to "Hygge" vlastně je. Štěstí ve své nejčistější podobě, v maličkostech každodenního života, ale přitom stále vzácné.
Pojmenovaný pocit pohody a tepla rodinného krbu se vším, co k tomu patří. Být sám sebou, mít klidně hloupé fóry, cpát se sladkým jak neurvalí v šílených chlupatých ponožkách. Útulno. Je to milé.
Kniha nádherně vizuálně zpracovaná, obal, vnitřní fotky, formáty, ozvláštněno třeba playlistem a recepty a tipy do interiéru, které mohou znamenat hygge. Díky za vysvětlení. :)) Žít hygge!

Mickey103
11.01.2018 5 z 5

Jojo, zahřála na srdíčku :-)

Missynka
04.01.2018 5 z 5

Asi jo. Asi jsou všechny tyto knihy na stejné 'brdo', mně se však tento titul tuze pozdával. Překrásný obal, který se vyjímá v knihovničce či jakékoliv jiné polici sám o sobě a miloučký obsah a pohodu navazující fotografie. Přesně o tom ono 'hygge' je ne? Takže pokud jste nečetli žádnou jinou knihu o tomto šťastném bytí Dánů, pak doporučuji právě tuto. Najdete v ní vše podstatné a navíc je krásná. :)
A recepty v ní jako bonus jsou super!

HDosoudilová
07.12.2017 5 z 5

Moc pěkná kniha, ze které vyloženě sálá pohoda a štěstí. Krásně se čte a navíc je doplněna příjemnými fotografiemi.

Eorin
04.11.2017 5 z 5

Zatím nejlepší knížka k danému tématu, která se na pultech knihkupectví objevila! Doporučuji k přečtení, zamyšlení. Je plná inspirace, informací, tipů, triků i jen zajímavých myšlenek různých lidí. Krásně zpracovaná jak po technické, tak i po té stylistické stránce. Úžasné, doporučuji

životní pohoda, hygge

Autorovy knížky