Hygge a polibky

Hygge a polibky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403839/bmid_hygge-a-polibky-NBm-403839.jpg 3 286 286

Šestadvacetiletá Bo byla vždy pečlivá a opatrná. I přesto se v práci dočkala výpovědi pro nadbytečnost a životní plány se jí teď začínají párat jako nepovedený svetr. Bo horečnatě shání nové zaměstnání, ale kamarádka Kirsten ji přesvědčí, aby spolu odjely na dovolenou, na chatu její matky postavenou na nejsevernějším cípu Severního Jutska. Bo se zastydí, že o tomto dánském kraji nikdy neslyšela. „Jaké tam bude počasí?“ zajímá se Bo, zatímco hledá na webové stránce aerolinek letenky. „Mizerné,“ odvětí Kirsten věcně. „Londýn je proti Skagenu středomořské letovisko. A teď v listopadu je tam patnáct hodin denně tma. Ale do Dánska se přece nikdo nejezdí opalovat. Potřebuješ změnit prostředí, oprášit ze sebe pavučiny. A věř mi, ve Skagenu to bude hračka. V tom domě je útulno, i když se venku nedá vydržet, a kromě toho nikdy nevíš, koho dalšího tam můžeš poznat.“ Pár dalších kliknutí a už není cesty zpět. Život Bo začne nabírat docela nový směr.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Jota

Hygge and Kisses

rebciatko
21.02.2022 3 z 5

čakala som viac hygge... inak príjemná oddychovka...

MonikaŠ94
18.02.2022 4 z 5

Ideální oddychová kniha pro ty, kdo milují Hygge! a kdo Hygge nezná, díky téhle knize si ho zamiluje :)

Romča11
01.02.2022 4 z 5

Hygge a polibky pro mě byla knihou, která mě pohladila po duši. Je to romantická oddechovka, u které si prostě můžete odpočinout a zasnít se. Naprosto splnila má očekávání, kdy jsem se na příběh vždy těšila a toužila jsem vědět, jak bude pokračovat dál, i když byl zčásti dost předvídatelný.
Opět jsem ji četla v náročném období jménem zkouškové, do kterého mi kniha náramně sedla. Četla se velmi lehce, rychle a vždycky jsem se u ní dokázala odreagovat a soustředit se na romantický příběh hlavní hrdinky Bo.
První část je dosti smutná a ponurá, až depresivní, ale to vás nesmí odradit. Od druhé části se kniha více rozjíždí a kniha dostává to pravé romantické kouzlo. No a v třetí části je kniha z části dost pohádková, kdy si hlavní hrdinka plní svůj sen. Ale i přesto, že to zní jako klišé, mi to udělalo radost, potěšilo mě to a naprosto to krásně do příběhu zapadlo.
Jediný problém, který jsem s knihou měla, byly vztahy mezi některými postavami a takový překotný vývoj jedné postavy a jejího vztahu. Znělo mi to tak trochu nevěrohodně a neautenticky. Nebo jsem nechápala vztah mezi dalšími dvěma postavami a jejich chování mezi sebou.
Hygge a polibky je přesně tou romantickou oddechovkou, u které si odpočinete a vypnete hlavu. Pokud máte náročné období nebo zbožňujete romantické knihy, tak nesmírně moc doporučuju!

Levianka
26.01.2022 4 z 5

Ta obálka úplně láká :), že ??? ano ano je to taková nenáročná romantika , která je trošku předvídatelná , ale jako oddychovka - můžu jedině doporučit :)

absa2611
01.01.2022 2 z 5

Tato kniha má velice krásnou obálku, na kterou jsem se nechala lapit. Obsah už je horší, v podstatě je to obyčejná romantická oddechovka, do které jsem se ze začátku nemohla pořádně začíst a mnohdy se přistihla, že vlastně ani nevím, o čem jsem v předchozích řádcích četla.
Příběh je ve druhé třetině knihy situován do krásné severské dánské krajiny, to se mi líbilo, konec mě opět trochu zklamal. Přelouskala jsem ji za jeden den jsem a jsem ráda, že si můžu díky stromům na obálce odškrtnout první bod ve Čtenářské výzvě tohoto roku.
50%

Maky1505
31.12.2021 3 z 5

Nenáročná knížka. Od druhé části se mi líbila více, je tam hyggie a to se mi líbí.

parvitas
30.12.2021 2 z 5

Nebyť krásnej obálky, po tejto vianočne ladenej knižke by som asi nesiahla... Hlavná hrdinka Bo má tajný pomer s kolegom a na jeho naliehanie, to nikomu nepovedia, maximálne sa stretávajú vo vychytených podnikoch a reštauraciách, ale ich vzťah sa nikam neposúva. A keď Bo príde o zamestnanie (a jeho povýšia), prijme ponuku kamarátky a odcestuje do Dánska na dovolenku. Tam spozná čo je hygge, ako vytvoriť pohodu a hlavne spomaliť, vychutnať si príjemné chvíle s priateľmi pri leňošení, hrách, varení, dobrom jedle, a bonusom je, ak sa to odohráva v krásnom prostredí. Maličkosti, na ktorých záleží asi najviac. Kontrast medzi vtedy a teraz je obrovský, nielen objavenie novej lásky, ale aj nápadov. Pre Bo je tento pobyt len prínosom, dokonca jej vnukne myšlienku zmeniť zamestnanie a robiť to, čo ju baví. A tiež pochopí, že neexistuje zlé počasie, len zlé oblečenie. (Spomínam si na na podobne chladný vetrisko na pobreží Baltického mora, tiež sme boli na obrovskej pláži, čo mi pripomenulo tu opísanú putujúcu dunu a bolo to úžasné prostredie, neuveriteľne som si to užila, akurát my sme mali vietor, čo šarkana úplne dolámal...)
Teraz, keď to takto pekne opisujem, už vlastne ani neviem, čo som tomu chcela vytknúť.
Aha, jej vadila mi jej podpapučovitosť, ako sebou nechala zametať, kým sa kolegovi postavila a konfrontovala ho a tento ich nič nedávajúci vzťah ukončila.
Asi na mňa negatívne zapôsobilo viac to sťažovanie sa, lebo k náprave sa dostala hlavná hrdinka až v záverečnej štvrtine knihy. Ale tak aspoň s bytíkom sa mohla pohrať, vymaľovať a zladiť, ale asi chcem veľa. Je fajn, že dokázala zmeniť svoj život a možno našla aj niekoho, s kým ho strávi, no kým došlo k týmto pekným veciam, skončila aj kniha. Tak som sklamaná a dávam 2,5* z 5.

anej
22.12.2021

Potřebovala jsem oddechové čtení ve vánočním shonu, které jsem dostala. Milé, pohodové, oddechové čtení s jednoduchou zápletkou, splněným snem a hezkým popisem malé části Dánska :)

akinomV
18.12.2021 4 z 5

Nenáročná romantická oddechovka - dostala jsem přesně to, co jsem očekávala a čtení si užila.

Sabulep
16.12.2021 2 z 5

Knihu bych zařadila do nenáročné odpočinkové četby. Žádná extra hloubka v tom nebyla, nic to ve mě nezanechalo a souhlasím, že obálka lže. První třetina rozhodně pohodová nebyla. Samé stězování si na všechno. Hygge v dánsku se odehrálo ve 100 stránkách a sníh tam nebyl . Poslední třetina knihy byla dost uspěchaná. Průměrně napsané, předvídatelné. Neurazí, nenadchne.

ZapisnikTerky
14.12.2021 2 z 5

Něco tak ponurého jsem dlouho nečetla. A víte co je nejhorší? Ta obálka lže. V příběhu není ani vločka, jen deštivo a chmurno. Možná že mě ta ulhaná obálka dost ovlivnila. Za mě nic moc. Víc v mojí recenzi.

popeluška
06.12.2021 5 z 5

Čekala jsem odpočinkové čtení a to jsem také dostala :-) Kniha je moc hezky napsaná, četla se jedním dechem. Takže za mě spokojenost.

Danago
29.11.2021 4 z 5

Oddechovka na zimní předvánoční období ideální. Samozřejmě příběh je předvídatelný, ale ani jsem nic jiného nečekala. Ošem žánr osobní rozvoj, jak se uvádí v DK to určitě není. Je to příjemná knížka. Životní styl Hygge je určitě moc fajn.

Simstr
12.10.2021 3 z 5

Knížka na klidný podzimní víkend jak dělaná. Když nechcete nad ničím přemýšlet. Přečtená za dvě odpoledne. Děj Vás ničím nepřekvapí, kniha se čte dobře.

NannyOgg24
27.03.2021 4 z 5

Klidná, romantická kniha. Pohladí na duši. Děj se celkem předvídatelný, ale kniha se čte dobře.

happy19
23.02.2021 4 z 5

To že žiji většinu života na pohodu a on ten styl má jméno "Hygge"..tak fajn,-)

„Více štěstí než ve splněném snu nalezneme v CESTĚ za svým snem…“

whiolet
18.01.2021 3 z 5

Bylo to takové nenáročné a milé čtení, ale přesto jsem očekávala trochu víc toho hygge a míň knourani nad životem.

denisa8946
16.01.2021 5 z 5

Mám ráda knihy, které jsou ze života a ještě víc se mi líbí, když se v nich částečně najdu, to se hned lépe čte. :) A tato knížka, to je přesně ono. Skvělé relaxační čtení. Velmi se mi líbilo prostředí, ve kterém se kniha odehrává - Londýn a Skagen (Dánsko). Díky této knížce mám další tipy na dovolenou. :)
Hlavní hrdince se najednou rozpadne profesní život a v osobním životě to není taky žádná sláva, tak se rozhodne odjet do Dánska a ujasnit si, co od života očekává. Nenechte se zmást názvem knihy, romantiky je zde tolik, co by se za nehet vlezlo. Ale přece jen závěr knížky romantický je. Knížka je plná popisů prostředí a myšlenek hlavní postavy. Popisy jsou poutavé a i přes jejich velké množství se děj rychle posouvá.
Styl, jakým je kniha napsaná, přiměje člověka zpomalit, zamyslet se nad důležitými věcmi a vážit si běžných každodenních maličkostí. Myslím, že hygge, dánský styl života, je perfektní lék na existenciální krizi v jakémkoli věku.

hapac
11.01.2021 5 z 5

Trochu jsem se obávala, že to na mě bude moc hygge, ale nakonec to bylo docela fajn. Skagen jsem před pár roky navštívila, a tak jsem se tam docela ráda díky příběhu opět ocitla.

JankaV80
18.12.2020 4 z 5

Velmi odpočinkové čtení, ale potřebovala jsem změnu a nelituju. Knize bych vytkla první část, kdy je Bo v Londýně a "plácá" se ve svém vztahu k Benovi. Kdyby autorka celou první část zkrátila a rozvedla více tu druhou, kdy je Bo v dánském městečku Skagen, celé knize by to prospělo. A proto dávám "jen" 4 hvězdičky.