Blázny šatí stvol

Blázny šatí stvol https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20814/blazny-sati-stvol-20814.jpg 4 3 1

Hvězdy kvelbu série

< 3. díl

Demiurgovy příhody v ústavu choromyslných (Hvězdy kvelbu III). Závěrečný díl trilogie o brněnské bohémě. Autentické vzpomínky se prolínají s mystifikací a divokým humorem.

s-reader
30.11.-0001 4 z 5

Není to Řezníček - surrealista, ale Řezníček - brněnský bohém. Na jedné straně škoda, Řezníčka surrealistu mám moc rád, na straně druhé zajímavá kniha, která nás s obrovskou nadsázkou seznamuje s brněnskou bohémou, kterou, jak už jsem několikrát uvedl, Řezníček nazývá "okruh demiurga Jana Nováka", který byl zajisté osobností nepřehlídnutelnou. V této knize dojde k zmrtvýchvstání demiurga Jana Horáka, jediného, absolutního a Řezníček si pohrává s myšlenkou, jak by to vypadalo, kdyby se v Národním Divadle opravdu připravoval Horákův (Novákův) balet Hellé. Pravda je, že Jan Novák, vděčná předloha pro Jana Horáka, opravdu svůj balet Národnímu Divadlu nabídl. Výborné jsou také scénky z brněnského blázince (brněnsky raplhaus) a z cikánského tábora.

Pavel Řezníček
česká, 1942 - 2018
1991  100%Strop
1993  93%Vedro
2003  100%Letenka do noci: antologie současné surrealistické poezie
1998  73%Blázny šatí stvol
1992  69%Hvězdy kvelbu

Kniha Blázny šatí stvol je v