Hvězdy českého filmu I.

Hvězdy českého filmu I. https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102306/hvezdy-ceskeho-filmu-i-102306.jpg 5 11 3

Hvězdy českého filmu série

Filmový historik Karel Čáslavský zaštítil svým jménem vydání čtyřdílné encyklopedie českých filmových herců. První část je věnována hercům, kteří začínali ještě v němém filmu, a jejichž kariéra vrcholila ve 40. letech 20. stol. Portréty připomínají filmové a životní osudy herců, jejichž jména zůstávají živá právě díky filmovému pásu. ... celý text

Kontryhelka
17.01.2021 5 z 5

Ráda si počtu o hercích minulé generace.

Luigi1
02.10.2020 5 z 5

S touto knihou jsem se vrátil v paměti do dávných let.To byli páni herci i herečky kteří dokázali pobavit nejen postavou ale i mimikou kterou dnešním(neříkám všem)chybí.Vřele doporučuji.

1amu
17.12.2019 5 z 5

Pouze 63 stránek má tato kniha od kolektivu autorů v čele s Karlem Čáslavským, ale jaké množství informací čtenáři přináší.
Vesměs hvězdy (nyní) filmů pro pamětníky: především -
Pištěk,Nedošínská, Plachta, Marvan,V+W,Rašilov, Vojta, Haas,Šlemrová, Nový, Mandlová,Baldová, Filipovský,Trégl,Vítová,Baarová,S.Beneš, Gollová,Pivec,Šejbalová,Záhorský,Medřická, Hrušínský, ale především Vlasta Burián !
Vkusně upravená publikace na křídovém papíře, s množstvím unikátních fotografií a neznámých "drbů" o těch, kteří uměli a bohudík stále umí bavit diváky všech generací.