Hry na schovávanou

Hry na schovávanou https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60960/hry-na-schovavanou-60960.jpg 4 21 6

Tři detektivky, v nichž se nesetkáváme s autorovým známým detektivem, nýbrž s jeho spolupracovníky. V prvém případě pařížský tulák je svědkem zločinu, přičemž starost o zajištěné stáří ho přivádí na myšlenku, aby obelstil jak policii, tak i pachatele zločinu. Ve druhém případě zemře klidný pařížský rentiér a teprve starost o pohřeb uvede do pohybu jeho životní příběh plný záhad, proměn a zvratů. Třetí případ se odehrává ve francouzském provinčním přístavu a líčí člověka, který pod vlivem monotónnosti života se dopouští série vražd. Tento svazek obsahuje díla vydaná samostatně: Pan Myška, Pohřeb pana Bouveta, Přízraky kloboučníkovy. (www.pitaval.cz)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Odeon

Monsieur La Souris, LËnterrement de Monsieur Bouvet, Les Fantomes du Chapelier , 1962

Winoga
18.12.2023 5 z 5

Velmi příjemně se mi to četlo. V prvních dvou příbězích jsem ocenil dobrý popis činnosti malo ceněných policejních komisařů, kteří však dělají důležitou, drobnou práci, aby její výsledky mohli později předat již i mediálně známým vyšetřovatelům. Poslední příběh byl mrazivý a hodně napínavý.

jprst
28.05.2022 5 z 5

I bez Maigreta jde o zajímavé detektivní příběhy, jejichž výrazným plusem je vykreslení charakterů, charakterů a uvažování hlavních postav, a to autor zvládá mistrně.

Kanylka
02.11.2021 3 z 5

Pan Myška a Přízraky kloboučníkovy se mi moc líbily. Georges Simenon nezklame.

DeepSea21
26.07.2020 3 z 5

Pan Myška a Přízraky kloboučníkovy se mi dostaly pod kůži.
Určitě si od Simenona přečtu ještě něco.

Katuska001
15.07.2013 4 z 5

Tři pěkné detektivní povídky, tak trochu jinak, bez Maigreta.

mgeisselreiter
03.11.2012 4 z 5

První novela pan Myška byla napsána už roku 1938 a o to víc se mi líbí. Odehrává se v Paříži, děj je zajímavý, i když hned na začátku je odhalena část policii neznámé, přesto se vynořují další zajímavé skutečnosti. Sice bez Maigreta, ale skoro jako by zde byl. 80%, 2.11.12.
Druhá novela Pohřeb pana Bouveta vznikla roku 1950, dějově se ale pohybuje i na konci 19. století. Je to opět detektivka bez Maigreta, vlastně to ani není úplně detektivka, ale takový příběh starého pána, po jehož smrti se rozvíjí stále zajímavější děj. Krásně vystihuje Paříž s jejími lidmi, počasím a vše, co k tomu patří a proto je to tak krásné a kouzelné. 85% zcela zasloužených, 5.11.12.
Poslední novela Přízraky kloboučníkovy (orig. 1949) je trochu jiného rázu - zločiny neřeší kriminálka, ale děj je vyprávěn samým pachatelem. Autor jako obvykle zde výborně líčí prostředí i psychologii osob. První část je více napínavá, v druhé části vystupuje více do popředí psychologie hlavního hrdiny. 80%, 10.11.12.