Hrůza

Hrůza https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232858/bmid_hruza-5Wg-232858.jpg 4 1 1

Mladá žena líčí v románě utrpení svého manželského soužití s mužem, jehož lásku nedovede opětovat. Chmurnost příběhu je podtržena hospodářským úpadkem maďarské vesnice za horthyovského režimu. Autor je čelným představitelem současné maďarské prózy.

aildov
12.10.2020 4 z 5

O maďarské literatuře toho moc nevím, proto jsem byla před čtením knihy značně skeptická. A ještě víc proto, že jsem knihu našla ve zlínské knihobudce, a tak jsem k ní přišla zcela zdarma.

Kniha je rozdělena do dvou dlouhých částí - Zásnuby, Manželství a krátkého závěru. Kapitoly jsou psány jako dlouhý nestrukturovaný text. Bála jsem se, že to nebude nijak záživné a knihu po chvilce odložím a už nedočtu.

Musím ale říct, že předčila mé očekávání. Příběh je vyprávěn z pohledu ženy - manželky, trpící ve vztahu s mužem, kterého si ani v první řadě nechtěla vzít. Vše je popisováho hodně podrobně a to příspívá k sžití se s postavami. Byla jsem příjemně překvapena, jak mě kniha zaujala a nemohla jsem se dočkat, jaký osud hlavní hrdinku čeká.

Dávám tedy čtyři hvězdičky, protože to rozhodně není nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla, ale jako oddychové čtení je dost dobrá.

maďarská literatura

László Németh