Hrozná pravda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Přežila velkokněžna Anastázie popravu bolševiky? Spáchala Marilyn Monroe sebevraždu, nebo byla zavražděna? Kdo se skrýval pod železnou maskou? K čemu skutečně došlo v Bermudském trojúhelníku? Jak se pomstil Tutanchamon těm, kdo nedali pokoj jeho mumii? Byl Napoleon na Svaté Heleně zavražděn? Mohlo za smrt Emila Zoly jeho veřejné vystupování v Dreyfusově aféře? A kde se nalézá poklad templářů? Na všechny tyto a další slavné i méně známé, o to však zajímavější záhady dostanete v této knize odpověď. 26 barvitě vylíčených příběhů nepostrádá překvapivá odhalení a znovu dokazuje, že skutečnost je fantasknější než fikce a dějiny jsou tím nejčtivějším ze všech románů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/74_/74045/hrozna-pravda-74045.jpg 3.99
Orig. název:

Agence de l´Est (2008)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Práh
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Hrozná pravda

Přidat komentář
tenax
16.08.2013

Zajímavá četba, jednotlivé případy a záhady jsou podrobně popsány a porovnávány s historickými fakty. Řešení se zdají být logická a nezpochybnitelná. Rozhodně informačně vydatné a poučné čtení. I překlad se zdá být odpovídající předloze, což nebývá vždy samozřejmostí.

dalimoni
20.09.2012

Milovníci historie a především té francouzské si určitě přijdou na své. Autor dokáže velmi pěkně vyprávět staré záhadné skutečné příběhy, které dodnes nejsou zcela vyjasněny a možná ani nikdy nebudou.

Autoři knihy

Pierre Bellemare

Pierre Bellemare
francouzská, 1929 - 2018

Jean-Francois Nahmias

Jean-Francois Nahmias
francouzská, 1944

Kniha Hrozná pravda je:

v Přečtených11x
v Knihotéce10x
v Chystám se číst6x
v Chci si koupit2x