Hrozná pravda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Přežila velkokněžna Anastázie popravu bolševiky? Spáchala Marilyn Monroe sebevraždu, nebo byla zavražděna? Kdo se skrýval pod železnou maskou? K čemu skutečně došlo v Bermudském trojúhelníku? Jak se pomstil Tutanchamon těm, kdo nedali pokoj jeho mumii? Byl Napoleon na Svaté Heleně zavražděn? Mohlo za smrt Emila Zoly jeho veřejné vystupování v Dreyfusově aféře? A kde se nalézá poklad templářů? Na všechny tyto a další slavné i méně známé, o to však zajímavější záhady dostanete v této knize odpověď. 26 barvitě vylíčených příběhů nepostrádá překvapivá odhalení a znovu dokazuje, že skutečnost je fantasknější než fikce a dějiny jsou tím nejčtivějším ze všech románů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74045/hrozna-pravda-74045.jpg 410
Žánr
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Práh
Orig. název

Agence de l´Est, 2008

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Hrozná pravda

Přidat komentář
tenax
16.08.2013

Zajímavá četba, jednotlivé případy a záhady jsou podrobně popsány a porovnávány s historickými fakty. Řešení se zdají být logická a nezpochybnitelná. Rozhodně informačně vydatné a poučné čtení. I překlad se zdá být odpovídající předloze, což nebývá vždy samozřejmostí.

dalimoni
20.09.2012

Milovníci historie a především té francouzské si určitě přijdou na své. Autor dokáže velmi pěkně vyprávět staré záhadné skutečné příběhy, které dodnes nejsou zcela vyjasněny a možná ani nikdy nebudou.


Doporučujeme

Oheň je tvým osudem
Oheň je tvým osudem
Kolo štěstěny
Kolo štěstěny
Tajemství porodní báby
Tajemství porodní báby
Horský samet
Horský samet

Autoři knihy

Pierre Bellemare
francouzská, 1929 - 2018
Jean-Francois Nahmias
francouzská, 1944

Kniha Hrozná pravda je v

Přečtených11x
Knihotéce9x
Chystám se číst6x
Chci si koupit2x