Hrom a déšť / Oceán pochybností / Zimní týden / Ledový oheň

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Charles Martin: Hrom a déšť Tyler Steele řečený Kovboj, texaský Ranger v předčasné výslužbě, má trable v osobním životě. Vychovává sám syna ve školním věku, jeho manželka pobývá v blíže neurčeném zařízení. A do toho ten jeho „zpropadený“ smysl pro dobro a zlo, pro spravedlnost, a přímo nutkavá potřeba čestného muže pomáhat lidem v nouzi. Právě při jedné takové události, kdy se cítí povinen pomoci dámě v nesnázích, jeho život dostává nový směr. Samantha a její desetiletá dcera Hope jsou na útěku před…, ale to Kovboj zatím neví, před čím nebo kým. Každopádně jsou na tom obě ženy – velká i malá – natolik bídně, že si odvážný Texasan dovolí „montovat se“ jim do života. Patricia MacDonaldová: Oceán pochybností Selby Sloanová je ve dvaačtyřiceti už babičkou. Veškerou energii svého života věnovala jediné dceři Chloe, kterou jako rozvedená matka vychovávala úplně sama. Nyní hlídá svého čtyřletého vnoučka Jeremyho, zatímco její dcera s manželem si užívají zaslouženou dovolenou na oceánské výletní lodi. Jenže pak přijde osudný telefonát. Selby volá z lodi její zeť, že Chloe je nezvěstná. Jak může někdo zmizet z lodi? Jedině pádem přes palubu… A pokud skutečně spadla, spadla sama – nebo jí někdo „pomohl“? Selby se odmítá smířit s oficiální vyšetřovací verzí a vydává se na loď, aby se dobrala pravdy o své milované dceři. Maeve Binchyová: Zimní týden Pipa je tak trochu černá ovce rodiny. Kdo to jakživ viděl, aby se dívka z irského pobřežního městečka vydala za oceán s Američanem, kterého sotva zná? Ale stalo se, a Pipě se v Americe podle všeho vedlo dobře. Že to bylo ve skutečnosti jinak, o tom její rodina nemusela vůbec vědět – jenom by jim to dávalo pocit zadostiučinění: my jsme ti to říkali. Nicméně po letech se Pipa, nyní už zralá žena, do rodného města vrací a udělá další neobvyklou věc: rozhodne se koupit kamenný dům, v němž žije poslední ze tří stařičkých sester, slečna Sheedyová. A přetvoří tu krásnou stavbu v netradiční hotel. Zanedlouho se začnou se sjíždět první hosté na zimní pobyt v přímořském Stoneybridge… David Lyons: Ledový oheň Nově jmenovaný neworleanský soudce Jock Boucher „zdědil“ po svém kolegovi zapeklitý případ, který už se vleče dvacet let. V soudní síni se objevil otrhaný stařec, z něhož se vyklubal vědec Bob Palmetto, autor geniální metody, jež by mohla zdvojnásobit dostupné světové zásoby fosilních paliv čerpáním metanu na mořském dně. Jenže nápad mu před lety ukradla jistá energetická firma. A co víc, na krádeži se podílel i federální soud, jehož soudci byli poplaceni. Bob chtěl upozornit FBI, jenže jeho nepřátelé byli rychlejší, zavraždili jeho právníka a on sám se musel začít skrývat. Nyní, když na místo starého zkorumpovaného soudce nastoupil Jock Boucher, svitla Bobovi nová naděje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223319/hrom-a-dest-ocean-pochybnosti-zimni-b7s-223319.png 4.34
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Tarsago (ČR)
Originální název:

Thunder and rain / Cast into doubt / Week in winter / Ice fire


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Hrom a déšť / Oceán pochybností / Zimní týden / Ledový oheň

ZUZANA-123
13. července

Ledový oheň-když si autor- právník povídá s geofyzikem o zdrojích energie-najde námĕt na napínavý román.Líbila se mi postava soudce Jocka Bouchera.

ZUZANA-123
10. července

Zimní týden- jsou tu vylíčeny životní příbĕhy prvních hostů novĕ otevřeného hotelu Kamenný dům.Pípa majitelka hotelu,dříve černá ovce rodiny díky svým životním zkušenostem dokáže najít řešení pro jakoukoli tíživou situaci svých hostů.


ZUZANA-123
08. července

Oceán pochybností-na začátku to vypadá na nudný příbĕh,pak ale příbĕh nabírá na napĕtí.V popisu knihy je uvedeno,že inspirací byl skutečný příbĕh ženy která neúnavnĕ pátrála po svè osmnáctileté zmizelé dceři.

ZUZANA-123
05. července

Hrom a déšť-drsná romantika z prostředí Texasu s neskutečnĕ ćestným hlavním hrdinou.

Ellis
10.02.2020

Knihu jsem si pujcila kvuli Charlesi Martinovi, po skvelych Hora mezi nami a Kdyz zpivaji cvrcci me zajimala dalsi tvorba. Mno, neco me v jeho pribehu "odradilo", zpetne presne nevim co. Po case jsem se ke knize vrátila a precetla nejprve ostatni pribehy. Ocean pochybnosti byl asi nejlepsi. Pri plavbe oceanskou lodi se ztrati muzi manzelka. Nasleduje odkryvani skutecnosti....tohle bylo opravdu dobre.
Zimni tyden: povidka o nove otevrenem hotelu na irskem pobrezi, tady bylo nacpano mnoho pribehu zrejme vsech ubytovanych hostu. Moc rychly a zkratkovity dej, nebylo by to spatne jako samostatný delsi pribeh. Takhle sotva se zorientujete o jaky par ci cloveka se jedna, jeho pribeh konci a bum, nova osoba.
Posledni povidka, vykazovala stejne "neduhy", rychlost a zkratkovitost. Vedecke tema, o tom, jak vyuzit metan na morskem dne jako fosilni palivo, by bylo jinak velmi zajimave. No tak uplne mi 4 povidky v jedne knize prilis nevyhovují.
K Ch.Martinovi uz jsem se nestihla vratit, musela jsem knihu vratit. Tak treba priste. Nicmene 4 hvezdy, 3 davam kniham, ktere me nebavi tolik a jsou spatne psane. To tady nebylo.

Autoři knihy

Maeve Binchy
irská, 1940 - 2012
Patricia MacDonald
americká, 1949
Charles Martin
americká, 1969
David Lyons
britská, 1956

Kniha Hrom a déšť / Oceán pochybností / Zimní týden / Ledový oheň je v

Přečtených4x
Knihotéce5x
Chystám se číst2x
Chci si koupit1x