Hrob mé sestry

Hrob mé sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292735/bmid_hrob-me-sestry-1QL-292735.jpg 4 450 146

Tracy Crosswhiteová série

Tracy Crosswhiteová, detektiv seattleské policie, strávila dvacet let v pochybnostech a otázkách, co se doopravdy stalo s její sestrou Sarah. Opravdu ji znásilnil a poté zabil Edmund House, recidivista žijící ve stejném městě, který byl za tento zločin odsouzen? Tělo se ale nikdy nenašlo. Co když vše bylo ještě jinak? Případ byl sice uzavřen již před lety, ji se ale s výsledky vyšetřování nikdy nesmířila. V Housovu vinu prostě nevěří. K zásadnímu obratu dochází v okamžiku, kdy je nalezeno tělo Sarah. Tracy je odhodlaná odhalit pravdu stůj co stůj, ale temná a dlouho utajovaná tajemství, která vyplouvají na povrch, Tracy vystavují smrtelnému nebezpečí…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Jota

My Sister's Grave , 2014

vera4669
28.05.2023 4 z 5

Tak další série v řadě a nebylo to špatné.. Celkem i napínavé, Tracy je sympatická, takže si další díl ráda přečtu, mě ale nějak nesedla konec.. Pořád se nic moc nedělo a pak najednou bum je to tak a tak a konec :) čekala jsem lépe uchopený závěr, tak uvidíme, co nás čeká v dalším díle

m2056
18.05.2023 3 z 5

Čte se dobře ale je tam chyba konec moc rychle řešení. A pak další strany už na víc.

mary2019
18.04.2023 2 z 5

Tak tahle knížka mi dala vážně zabrat. Pro mě naprosto nezáživná. Četla se sice dobře, ale do samého konce se vůbec nic nedělo. Kniha má 73 kapitol, ale až od kapitoly 53 se začnete trochu bavit. A ani tady to není žádné terno. Vlastně ani nevím, co víc bych napsala. Což mě tedy velmi mrzí. Doufám, že JEJÍ POSLEDNÍ VÝDECH bude lepší.
Dávám 3/5

bigben
15.04.2023 4 z 5

Dobrá detektivka, jen pro mě s trochu čitelným koncem.

janastok
02.04.2023 3 z 5

Čtivý, napínavý příběh. Hlavní hrdinka pátrá po okolnostech zmizení její sestry. Trochu ukecaný konec.

Evule *
21.03.2023 4 z 5

Pomalejší rozjezd, ale pak velmi čtivá a napínavá kniha. Konec jsem tak trochu tušila a jsem opravdu zvědavá, jak to s Tracy bude pokračovat.

Pepina19
12.03.2023 4 z 5

Tato kniha se četla velmi dobře, překvapivý vývoj a nepřekvapivý závěr. Dobře napsané, stále vás to nutí číst dál, protože také chcete vědět co se vlastně před dvaceti lety stalo.

SimonaP
14.02.2023 3 z 5

No 300 stránek nuda, pak to konečně dostalo spád a rozuzlení mě tedy překvapilo. Ale prokousat se k němu mě stálo nemalé úsilí.

monishek
04.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Nakonec skvěle napinavy pribeh, i kdyz začátek se zdal pomalejší. Vyšetřování vraždy v úvodu vlastně vůbec nesouviselo se sestrou Tracy a tuhle ,,omáčku’’ bych zcela oželela. Ale od druhe půlky knihy jsem se nechtěla odtrhnout. Projednání soudu a už to jelo.. Pachatele jsem neodhadla a celkově pribeh hodnotim velmi kladně. Jen za ten vlacnejsi úvod a zbytečnou omáčku dávám o hvězdičku méně, ale jinak určitě doporučuji přečíst.

Termina
02.02.2023 3 z 5

Mám ráda když určité skutky minulosti hrají důležitou roli v budoucnosti .. to mi knížka splnila .. DÍK!

veronika4001
19.01.2023 5 z 5

Řešení vraždy, setkání po letech s bývalými spolužáky a láska s jedním z nich. Možná... Důležité je čelit zájmům a kontrazájmům. Vražda příbuzného po 20 letech se otevírá, aby se potvrdila fakta a vyvrátily nedostatky důkazů. Mezery se vyplňují, aby se napravilo to, co bylo opomenuto. Komu se dá věřit? Je zde hned několik podezření. Detektivka, thriller a horor, pokud jsou psány v krátkých kapitolách, mají větší úspěch. Jste napjatí a děj vás žene dopředu. Kniha není zatížena přílišnými informacemi z vyšetřování, tady skutečně jde o to, aby vše hladce ubíhalo a čtenář si četbu užíval.

simona g.
22.12.2022 5 z 5

Perfektní příběh, napínavý, čtivý. Zejména konec letěl jako šus a od knížky se mi nechtělo. Perfektní, rozhodně doporučuji přečíst si!!! Jediné, co mi místy fakt pilo krev, byl překlad, "kterEJ byl doslova pekelnEJ". Tady dostala čeština kapku na zadel a osobně mám raději, když nejsou knihy "plný takový tý pseudočeštiny". Myslím, že hovorové části by se daly napsat i bez toho. Ale knížce dávám i tak plný počet hvězd, fakt se mi hodně líbila.

Makůvka
17.12.2022 4 z 5

Nechápu, proč jsem tuto knížku, tak dlouho odkládala. Přitom je to moc dobrá a čtivá detektivka. Líbil se mi gradující, promyšlený děj a jak autor prokládal příběh vzpominkama na zesnulou Sáru. Konec knihy byl napínavý a strhující a pro mě překvapující, protože během příběhu se pár osob chovalo podezřele.
Knížku vřele doporučuji a je škoda, že nemám po ruce další pokračování.

KKK
06.12.2022 5 z 5

Doporučuji!!!!Překvapila, dobře se čte!

moudivlacek
06.12.2022 5 z 5

Tak dlouho jsem měla tuto knihu nepřečtenou v knihovně, až jsem se do ní konečně pustila. A najednou žasnu, jak je skvěle napsaná. Detektiv Tracy z oddělení vražd v Seattlu nikdy nezapomněla, že přišla o sestru, jejíž tělo se nikdy nenašlo. Byl odsouzen vrah, jenže podle ní nemůže být skutečný vrah. Čteme příběh, kdy Tracy vzpomíná na poslední chvíle se sestrou a jak vše následující zabilo celou zbylou rodinu. Nyní se spojila s bývalým kamarádem Danem, který je nyní právník, aby prověřil její nasbírané informace. Kolotoč, který následuje, sice člověk může částečně předpokládat, ale konec mě stejně v něčem překvapil. Občas se říká, že některé věci je dobré nechat být, že někdy pravda může ublížit více než lež, někdy se říká, že smrt blízké osoby způsobí zbytku rodiny ještě další "smrt". A občas nedokážeme svou minulost nechat být, a tak se může nevědomky rozpoutat peklo.
Pokud bych se někdy v budoucnu dostala k další knize tohoto autora, rozhodně si ji nenechám ujít.

Alexxxka
25.11.2022 5 z 5

Moc se mi líbila zápletka, kniha rozdělena do dvou částí. Nechci se vypisovat jak to bylo ale je to skvělá detektivka kterou jsem zvládla v podstatě za 2 dny .. Bylo to vystavené fakt super, napínavé, překvapující. Určitě knihu doporučím i dál. Jen škoda že v češtině nejsou další díly.

Moniska2410
18.11.2022 4 z 5

Čtivé, mající spád i zajímavou zápletku, příjemné čtení a detektivka, kterou neni třeba se bát doporučit.
Autor mě převezl na na celé čáře.Rozuzlení příběhu bylo velmi zajímavé, vraha jsem čekala úplně jinde. Jediné, co bych mohla vytknout, že střední část příběhu se trošku vlekla, ale závěr to plně vynahradil.

V budoucnosti sahnu po autorovi znovu.

Jiparis
18.11.2022 4 z 5

Chorobná posedlost, která přetrvá desetiletí a životem zaplatí nevinní. Dobrá detektivka, trochu mi vadil zvláštní vztah hlavních hrdinů.

Majulle
16.11.2022 4 z 5

Skvělá kniha, prolínání minulosti a součastnosti. Přečetla jsem za dva večery :) určitě doporučuji! :)

martunka

2023  86%Její poslední výdech
2022  83%Hrob mé sestry
2023  88%Rudí jezdci
2024  87%Dívka v pasti

Kniha Hrob mé sestry je v