Dýka s hadem ekniha

Barvitý a napínavý detektivní příběh z časů slavného českého "krále železného a zlatého" Přemysla Otakara II. Na svůj úřad nezvykle mladý královský prokurátor a současně správce hradu Bezdězu Oldřich Z Chlumu má v pravomoci i vyšetřování a trestání hrdelních zločinů. Při vyšetřování vražd šlechtice, mnicha johanity a hradního kata prokazuje nejen své nemalé detektivní schopnosti, nýbrž i moudrost a rozvážnost. Autor, renomovaný historik, čerpá řadu motivů z dobových pramenů, v nichž zjišťuje, že život píše příběhy vskutku neuvěřitelné, a zpracovává je živým, současným jazykem do děl naplněných dramatičností, jež vzbuzují zvědavost a napětí od první do poslední řádky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115265/dyka-s-hadem-115265.jpg 4.3738

Hříšní lidé Království českého 1.

Detektivky, krimi, Literatura česká, Historické romány
Vydáno (ekniha), MOBA (Moravská bastei)

Kniha Dýka s hadem

Výborná a čtivě napsaná historická detektivka z pera mého oblíbeného spisovatele ;-). Tentokrát mi ji přečetl pan Jan Hyhlík jako nahrávku z KTN a teprve poté jsem si ještě poslechla i dramatizaci z roku 2007 s Radovem Lukavským nebo Otakarem Brouskem. Ta je sice také vynikající, ale je samozřejmé, že se do délky poslechu necelých dvou hodin nedá vměstnat ani zdaleka všechno, co je obsaženo v knize. Ale teď už k samotnému vyšetřování královského prokurátora Oldřicha z Chlumu ;-).
V knize jsou obsaženy dva případy. A jen první z nich se týká Dýky s hadem. Oba případy jsou ale navýsost zajímavé a mne zaujaly stejně. A protože jsem už několik detektivek s tímto vyšetřovatelem přečetla, líbilo se mi, že jsem se konečně dozvěděla, jak se Diviš seznámil se svojí Martou - k tomu totiž dojde hned v prvním případu. A Oldřich je zde také ještě hodně mladý, přitom již v tomto věku zdatný ve svém povolání ;-). Pokud jde o podrobnosti obou vyšetřovaných zločinů, nebudu prozrazovat nic dalšího. Jen za sebe musím přiznat, že vraha jsem neodhalila ani v prvním, ani ve druhém případě. Knihu doporučuji všem milovníkům historických detektivek, především kvůli její nádherné atmosféře :-).

RADOST

Můj první Vondruška zprostředkovaný výbornou audioknihou. Seznámení s Oldřichem z Chlumu, společné vypátrání vraha a krásný hlas pana Lukavského velmi zpříjemnily mé pracovní odpoledne.

Jenny46

Audiokniha - krásný hlas R. Lukavský, O. Brousek st. a M. Polách - barvitý detektivní příběh Oldřich z Chlumu - příjemné odpočinkové odpoledne po noční, poutavý příběh doporučuji

Jaruš7

V neměnném stylu se stálou úrovní - audiokniha co nezklame.
Mordy, zálety, jedy, loupež, klamstvo v příběhu Dýky s hadem.
Komu měl patřit vražedný nástroj? Kupodivu tomu, kdo hledá jeho majitele. (rébus s fintou).
Trochu kratší, ale coby dílek vondruškiády fajn.

Mája777

Tak jsem si odskočila od severských, amerických a anglických thrillerů a zalovila jsem v našich vodách. Mám ráda krimi a mám ráda i historii, takže bylo jisté, že volba padne na knihy pana Vondrušky. Už dlouho jsem po nich pokukovala a teď asi přišel ten správný čas. A nebyla to chyba.
Seznámíme se s Oldřichem z Chlumu a jeho pomocníky. Řešíme nimi vraždy i krádež. Vše zasazené do našich malebných Čech ve 13. století.
Styl psaní pana Vondrušky mi vyhovuje, znám ho už z Husitské epopeje. Takže jsem spokojená a budu číst dál. A také určitě doporučuji.
(18. 2. 21 - 6 762 - 18)

hnatlubo

Zhltl jsem knížku na jeden zátah. Není mi, ale jasné proč do ní autor vložil dva oddělené a nesouvisející případy. Působilo to na mě jako by chtěl navýšit počet stránek.

Jenda75

Krásná kniha, která provází historií a přitom je protkaná detektivním příběhem. Rád budu pokračovat v četbě dalších knih podobného ražení.

Lenka2451972

Krásný díl plný dobrodružství,záhad a napětí, miluji tyto knihy.