Hrdinové - Největší příběhy české kopané

Hrdinové - Největší příběhy české kopané https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358941/mid_hrdinove-nejvetsi-pribehy-ceske-kop-w8f-358941.png 5 22 7

Výpravná publikace Hrdinové chce svým námětem spojit generace otců, synů a dědů. Představuje fotbal jako součást našeho života, jako něco, na co můžeme být pyšní, a jako něco, z čeho se dokážeme poučit. Hlavním poselstvím knihy je skutečnost, že k hrdinství nestačí jen sportovní výkon, ale jsou k němu potřeba výjimečné lidské vlastnosti. Odvaha, čestnost a gentlemanství. Co dělá člověka hrdinou? Obdivuhodný čin, postoj, nasazení… A právě o těchto vlastnostech kniha je. Rozebírá osobnostní rysy a činy pozapomenutých nebo stále živoucích hrdinů, kteří nezapommenutelně hráli hru jménem fotbal. V různých dobách, v různých klubech. A ať už to byli Češi, Slováci, Rakušané, Němci nebo Židé, vždycky byli a měli by zůstat naši. Naši hrdinové. Naše legendy. Jde o nový pohled na český fotbal, jako společenský fenomén, který ovlivňuje naše životy, stejně jako ovlivňoval životy našich dědů. A stejně bude jednou ovlivňovat budoucí životy.... celý text

Kosta96
04.02.2024 5 z 5

Pro fanouška českého, dříve československého fotbalu je tato kniha naprosto skvělá. Věnuje se českým i slovenským fotbalovým klubům, hráčům, trenérům i reprezentaci. Od začátků fotbalu u nás, až po současnost. Navíc je doplněna pěknými ilustracemi. Její výhodou je, že i přes velké množství informací se dá přečíst prakticky jedním dechem.

soupik2012
12.08.2021 5 z 5

Očekávala jsem životopisy fotbalových hráčů. Místo toho jsem měla možnost poslouchat životopis samotného fotbalu. A to od jeho vzniku v roce 1885, až do roku 2018. Nejsem fanouškem tohoto sportu, ale mám ráda životopisy sportovců. Protože jsou to především oni, kdo dokáží naší malou zem v zahraničí proslavit. Ale tato kniha je jiná. Je to průřez tím nejdůležitějším co se v tomto sportu za ty dlouhé roky událo. A napsáno je to tak, že musím jednoznačně souhlasit se čtenářem callahanh, který pode mnou uvedl, že kniha bude bavit i ty, kteří fotbal nesledují. Mně se to líbilo moc. Líbil se mi způsob jakým je kniha napsána. Krátké příběhy těch nejlepších hráčů naší historie. Audioknihu načetl naprosto fantasticky pan Ivan Trojan. Komixy jsou zpracovány pomocí dramatizací a podílejí se na nich: Lukáš Příkazský, Pavel Šimčík, Robert Mikluš, Ondřej Bauer, Jana Holcová, Lucie Kožinová, Dominik Říha.

draka
05.08.2020 5 z 5

Děti věděly, jaký dárek mi dát k narozeninám. Udělaly mně velikánskou radost. Dokonce napsaly věnování a podepsala se i vnoučata, a dokonce i ty, co neumí ještě psát. Co dodat, krásný dárek, krásná kniha, a to nejen pro fanoušky kopané.

callahanh
17.09.2019 5 z 5

Téměř dokonalá kniha, která výtečně přibližuje ty nejdůležitější milníky česk(oslovensk)ého fotbalu a dělá to jasně, stručně a čtivě tak, že to musí pochopit úplně všichni a mělo by se to líbit i těm, kteří fotbalu moc neholdují. Autoři si dali dost záležet na každém detailu a shrnují vskutku to nejdůležitější, co se kdy v našem fotbale stalo. Čtenáři se tak dozví, proč mají Bohemians ve znaku klokana, kde se vzala rivalita mezi Spartou a Slavií nebo to, jak moc zasahovala politika do některých zápasů i soutěží. Výborný byl i nápad vše oživit krásnými kresbami a komiksovými minipříběhy, které jsou skvěle nakreslené a napsané a měly by bavit i ty, kteří komiksy jinak pohrdají. Jediné, co bych vytknul, je pár gramatických chyb a možná občas chybějící kontext, to jsou ale jen drobnosti. Hrdinové jsou asi nejlepší knihou, která se věnuje tuzemskému fotbalu a těžko říct, jestli ji vůbec nějaká překoná. 95 %

E_Lan
28.02.2019 4 z 5

Určitě nutnost pro každého českého fotbalového fandu. Navíc namluvené charismatickým hlasem Ivana Trojana je to radost poslouchat. Jediné co bych poutavému a poučnému cestování našimi fotbalovými dějinami vytknul je trochu zmatečné řazení některých kapitol či "hraných" vsuvek. Ty jsou někdy vytržené z časové linie. Ale to je jen malá vada na kráse.

MildeZ
11.07.2018 5 z 5

Krátké čtivé texty doplněné o moc krásně graficky zpracované ilustrace - to je spojení, které prostě funguje ;-)

dexterman
17.02.2018 5 z 5

Velice krásně napsaný průřez Československým a Českým fotbalem . Kniha popisuje fotbal už od jeho počátků až do současnosti . Do toho je krásně vložená comics ilustrace . Musím se přiznat že ze začátku jsem se trochu nudil . Pak se to ale parádně rozjelo a já jsem nadšen . Knihu doporučuji všem a velice si jí cením

komiksy české komiksy fotbalisté fotbal, kopaná

Ondřej Fuczik
česká, 1976