Hrdinové míče kopaného

Hrdinové míče kopaného

Kniha je sestavena ze čtyř částí , z nichž každá je věnována jedné osobnosti naší fotbalové historie. První část pojednává o Jindřichu Rezkovi , který měl obrovskou zásluhu na tom , že se u nás vůbec fotbal začal hrát a hlavně pomohl Spartě v jejích nejtěžších dobách. Druhá osobnost je fotbalový brankář Antonín Kaliba , obrovský talent , který zazářil na fotbalovém turné v Americe , ale nakonec dožil život v bídě. Josef Klenka , třetí osobnost, má zásluhu na tom , že se fotbal začal hrát podle pravidel , které přeložil a uvedl do praxe Konečně kapitola, která se věnuje gentlemanovi zeleného trávníku , jímž byl Karel Pešek -Káďa , podle mnohých největší osobnost naší fotbalové historie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27740/hrdinove-mice-kopane-27740.jpg 54
Povídky, Literatura česká, Sport
Vydáno:, Olympia

Pavelpi

Výborně napsaná historie kopané u nás.Ty začátky byly trochu kruté,ale i úsměvné.Nejvíc se mi líbil příběh brankáře Antonína Kaliby a příběh Kádi.

Shashlick
17.09.2015

Krásně napsaná kniha o počátcích fotbalu v našich zemích. Nejsou to žádná suchá fakta, ale zajímavě podané příběhy ze života několika významných osobností.

offlineman
16.05.2013

Vynikající knížka! Z pohledu fotbalových osobností minulosti čtenář pozná, že fotbal nejsou jen góly a ovace tribun!