Hřbitov nevěst

Hřbitov nevěst https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367286/bmid_hrbitov-nevest-t6F-367286.jpg 3 127 65

Přízračná sibiřská tajga, nekonečné bažiny, zapomenuté trestanecké osady. Prostředí, ve kterém se osamělý český etnograf cítí méně sám. Hledá poslední příslušníky místních domorodých skupin, kteří zde živoří na hranici jejich zanikajícího světa. Celý kraj ale zahaluje závoj strachu. Mizí v něm mladé dívky. A není nikdo, kdo by je hledal. Etnograf se seznámí se sestrou jedné z pohřešovaných a nechá se postupně pohltit pátráním po osudu ztraceného děvčete. Většina cest, po kterých se vydává, však končí hluboko v lese…... celý text

metrolog
23.03.2018 1 z 5

V úvodu knihy se píše: "V Nižním Tagilu bylo jen během dvou let 2004-2005 pohřešováno 1409 lidí. 947 z nich bylo nalezeno, avšak 462 zmizelo beze stopy." Více nebylo potřeba psát, natož číst. Nic zajímavého, nic objevného... Je to můj názor, ale doporučuji si přečíst pro srovnání dvoudílné Cesty na Sibiř od Martina Ryšavého.

bookcase
20.03.2018 4 z 5

Napínavé, čtivé, úžasně ponuré, ale na konci to mělo být jako co???

hs777
19.03.2018 3 z 5

Prostředí sibiřské tajgy, zapomenutý, izolovaný kus země, kde mezi zbylými přežívajícími domorodci platí jiná pravidla. Stylem psaní mi spíš připomínalo reportáž než beletrii. A konec je takový jako celý kraj - ponurý, marný, bezútěšný.

Medovnice
19.03.2018 3 z 5

Zajímavě a poutavě popsaná sibiřská příroda a život... Skoro všichni chlastají. Kromě hlavního hrdiny, teda. Konec je useknutý, na to, jakej to má na předchozích stranách epickej rozmach, stačí autorovi na konci pár vět... Ale četlo se to dobře, příjemná jednohubka na nedělní odpoledne.

alva1
16.03.2018 4 z 5

Cizinec snažící se odhalit, kdo stojí za mizením místních dívek a žen. Příběh se pozvolna rozvíjí, ale závěr knihy byl rychlý a konec mi přišel useknutý. Něco mi na konci chybělo.
Pocit bezmoci musí být strašný, když Vám zmizí dcera, sestra, maminka, kamarádka a nikdo Vám nepomůže a nikoho to vlastně ani nezajímá.