Hranice neznáma

Hranice neznáma https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58226/hranice-neznama-58226.jpg 4 7 1

Co řídí naše geny? Jak starý je vesmír?... Autor vás zve na výpravu do světa kvantové mechaniky, černých děr, temné hmoty či kvazarů, provede vás světem molekulární biologie, dotkne se problémů skleníkového efektu a likvidace toxických odpadů a umožní vám nahlédnout do prostředí virtuální reality. Kniha se stala bestsellerem a lahůdkou pro laické milovníky vědy, které zajímají tajemství kontroverzních témat.... celý text

Literatura naučná Věda
Vydáno: , Knižní klub

The Edge of the Unknown: 101 Things You Don't Know about Science and No One Else Does Either , 1996

tenax
24.01.2016 4 z 5

Kniha je rozdělena do několika oblastí: 10 nej současných přírodních věd – Fyzika – Astronomie a kosmologie – Předmět zkoumání: Planeta Země – Biologie (převážně molekulární) – Lékařské vědy (převážně rovněž molekulární) – Evoluce (převážně druhu Homo sapiens) – Technika (převážně výpočetní). V každé oblasti rozebírá vždy na 2 – 3 stránkách několik témat, kterými se vědci zabývají a budou zabývat ve 21. století. Vše je podáno navzdory stručnosti pro laiky přístupnou formou, s četnými přirovnáními a konkrétními příklady. Jediné potíž je v tom, že kniha byla napsána v roce 1996, takže po dvaceti letech už je trochu zastaralá a mnohé problémy a jejich řešení už se posunuly dál. Ale přesto je to zajímavé a pro laika v některých oborech velice informativní čtení.