Hrady, zámky, zříceniny

Hrady, zámky, zříceniny https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109537/bmid_hrady-zamky-zriceniny-As8-109537.jpg 5 15 3

Zajímavá publikace Hrady-zámky-zříceniny je přehledně zpracovaným průvodcem po téměř dvou stovkách panských sídel ve 180 heslech. Zahrnuje jak místa všeobecně známá, tak i téměř neznámá. Každé heslo obsahuje údaje o historii a současnosti popisovaného památkového objektu a je doplněno fotografiemi a orientační mapkou. Připojena je také stručná informace o přístupu pro motoristy, případně i o dostupnosti železnicí, a také zajímavost, která se váže k místu nebo jeho blízkému okolí.... celý text

Edera
23.01.2020 5 z 5

Zdařilá publikace i o méně známých zámcích, hradech a zříceninách. Po zámcích chodím ráda, zpracováno je to dobře a tak není co řešit.

Nibiru
19.08.2014 5 z 5

U této publikace se mně kromě kvality provedení rovněž líbí, že u každé stavby obsahuje mapovou výseč pro lepší orientaci a také popis přístupové trasy či cesty. Pro milovníky historických staveb doporučuji!

Bránolog
07.02.2012 5 z 5

Moc pěkně zpracované "medailonky" známých i neznámých objektů, koncipováno trochu jako průvodce, trochu jako encyklopedie.