Hrady na Slovensku

Hrady na Slovensku https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319670/bmid_hrady-na-slovensku-D7K-319670.jpg 4 1 1

Obrazová publikácia slovenských hradov; popri fotografiách a pôdorysoch obsahuje kniha aj stručné informácie o histórii hradu + plán s hradmi na Slovensku a ich zoznam.

Lessana
24.06.2018 4 z 5

Novodobejšie publikácie tohto druhu s (temer) nekonečným priehrštím fotografií ma akosi nebaví ani len listovať. O preteky o farebnejšiu, ostrejšiu, originálnejšiu a "upravenejšiu" fotku nemám záujem...
Táto publikácia (z r. 1966) ma však zaujala. Nezahltila množstvom zaručene presných historických faktov. Naopak, stručne predstavila históriu hradov a sústredila sa na obrázky (nijako neprikrášlené, čiernobiele, zdôrazňujúce aj krajinný kontext, čo je veľké plus), pôdorysy, rytiny a iné dobové zobrazenia hradov. A čo je najdôležitejšie, ohúrila krásou našej krajiny a inšpirovala k návštevám mnou neprebádaných miest.
Jedinými mínusmi z môjho pohľadu sú chýbajúce informácie v texte o tom, kde konkrétne sa ten-ktorý hrad nachádza (čo vidíme iba na mapke a v zozname na konci knihy - aspoňže), ako sa naň dostať a v akej nadmorskej výške leží.

hrady a zámky

Autoři knihy