Hrady Čech a Moravy - Známé i neznámé příběhy a osudy

Hrady Čech a Moravy - Známé i neznámé příběhy a osudy https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454778/bmid_hrady-cech-a-moravy-87z-454778.jpg 5 5 3

Návštěva některého českého nebo moravského hradu představuje pro mnohé z nás jeden z nejoblíbenějších způsobů trávení volného času. Výlet na hezké místo, prohlídka interiérů i architektury, výklad průvodce Pokud ale o osudech hradu a jeho obyvatel víme něco navíc, co není běžně známo, stane se z obyčejné návštěvy něco mnohem zajímavějšího a leckdy nezapomenutelného. Kniha zkušeného autora a pedagoga Jana Kvirence nabízí čtenářům právě takovýto pohled „za oponu“ některých našich hradů. Seznamuje je s pestrou škálou osobností a také s příběhy, které se v hradních palácích odehrávaly – a na nichž mnohdy závisely nejen osudy místních obyvatel, ale též Českého království i celé Evropy. Nechybí rozsáhlé citace různorodých pramenů, širší historický kontext, množství fotografií, původní ilustrace a především spousta zajímavých a někdy možná nečekaných informací, které potěší a obohatí každého milovníka historie. Kamenné pomníky minulosti vás zvou k návštěvě!... celý text

maryzka
01.10.2022 5 z 5

Pěkná, zajímavá kniha s obrázky, zajímavý průvodce po výletech. I když hrady fakt nemusím, zámky jsou již lepší

Knižní střípky
03.12.2020 4 z 5

Vzhledem k tomu, že se nám kvapem blíží Vánoce, tak pokud máte doma nějakého milovníka historie a nadšeného návštěvníka našich kulturních památek, tato publikace by mohla být ideálním dárkem. Je napsána a sestavena opravdovým odborníkem a je to na ní opravdu vidět. My si v ní našli všechny hrady, které jsme již navštívili a přečetli si o nich a zavzpomínali a potom jsme si vytipovali další hrady, které bychom rádi poznali, tato výpravná publikace se dá použít opravdu různými způsoby a mohu ji opravdu vřele doporučit.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

martineden
04.11.2020 5 z 5

Po předchozích knihách tohoto věhlasného, přitom skromného a nenápadného autora vychází další kniha. Určitě s v ní navštěvníci památek a milovníci historie přijdou na své. Je známo, že autor je vynikající profesor na gymnáziu a také nadšený cestovatel po vlastech českých i nečeských. Bravo!

hrady a zámky

Jan Kvirenc