Hrady a zámky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Z českých hradů a zámků dýchá tajemná historie. Jejich velký počet a překvapivá rozmanitost láká každý rok stále více turistů toužících po poznání. V této jedinečné knize, která je největší jednosvazkovou publikací svého druhu, naleznete téměř 250 památek z různých koutů naší republiky. Jejím autorem je přední český odborník, historik PhDr. Vladimír Brych. Nejen, že se dozvíte spoustu zajímavých informací, ale texty o památkách jsou doprovázeny velkým množstvím unikátních fotografií Jana Rendeka. Kniha vám tak může posloužit jako dobrý pomocník při výběru zajímavého výletu, nebo se její krásou necháte jen tak okouzlit v pohodlí domova a budete snít o dobách dávno minulých....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377921/big_hrady-a-zamky-PtZ-377921.jpg 3.88
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Hrady a zámky

Ronnie68
13. února

Za mě to nebyla špatná kniha (dostala jsem ji k svátku :) )... je pravda, že v jiných podobných knihách se dozvídáte daleko více ... ale v téhle publikaci byly hezké fotografie i z interiérů ...

Bustedka
23.01.2020

NAKONEC JSEM ZMĚNILA HODNOCENÍ PO MĚSÍCI NA HVĚZDIČKY 2. PROTOŽE REALITA JE BOHUŽEL TAKOVÁ, ŽE VE SROVNÁNÍ S OSTATNÍMI PODOBNĚ ZAMĚŘENÝMI KNIHAMI, JE TO DOST ŠPATNÉ,

Abecední seznam hradů. Jako jo. Je jich tam požehnaně, ale mám 2 připomínky

1 - fotky jsou tragický. Člověk by čekal, že v knize z roku 2018, která stojí neskutečné peníze (700 Kč), budou fotky nádherný, kvalitní. Protože přece fotky jsou to hlavní, když si někdo kupuje záměrně obrázkovou publikaci. (Srovnávám třeba s Nejkrásnější hrady a zámky světa od Trifoni).
Jenže tady jsou fotky, které nemají žádnou barvu, některé jsou dost nekvalitní až rozmazené. Obrázek si o zámku či hradu sice uděláte, ale celkový dojem z publikace to dost kazí.
(Ono vlastně se stačí podívat na styl fotky na obalu knihy a dost to o knize vypovídá - tohle se prostě vážně nepovedlo)

2 - chybí mi tu mapa. V úvodním slovu se člověk dozví jen co je to hrad, co je to zámek a pak už je to od A do Z.

a když budu hodně velký hnidopich
3 - je to jediná kniha, kterou musím mít v knihovně obráceně, protože je nápis na hřbetu knihy jiným směrem, než většina knih ostatních :-)


Takhle... ono podobných publikací v ČR moc není. Vlastně vím jen o téhle a i proto, jsem si ji koupila. Ale za ty peníze bych čekala nějaké mega dílo, krásné, nádherné. Dílo, kde třeba i sám autor nejel podle průvodce, ale dodal by tam trochu toho svého.
Pokud máte kvalitní tiskárnu doma, tak by vám vlastně stačil seznam hradů a zámků a věřím, že ve většině případů byste na internetu našli historické informace a nejspíš i fotky hezčí. Přidali byste si printscreen map a máte to.

No, takhle kritická jsem dlouho nebyla. Ono to není zas tak špatné, ale vezmu li v potaz poměr cena - výkon, tak fakt nic moc