Housle v kravíně

Housle v kravíně https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473080/bmid_housle-v-kravine-eHw-473080.jpg 4 12 10

Dvanáct povídek inspirovaných pohraničním prostředím padesátých let je úsměvnou sondou do dětského života. Malý hrdina prožívá radosti i křivdy a řeší problémy dětského světa, jako např., zda je lepší hrát na housle či jezdit na kravách, trable s nošením galoší, jestli koušou jen holky, anebo, jak skloubit touhu chodit na náboženství a přitom být pionýrem. ... celý text

tittanie
06.04.2024

Za sebe nevím. Kniha mi přišla taková naivní. Jediné u čeho jsem se zasmála byla hláška o sběrateli kovu, papíru, bylinek a moči.

jaroiva
03.09.2023 4 z 5

Královsky jsem se bavila. Připomnělo mi to trochu příhody Jirky od Cromptonové. Prostě lumpárny malýho kluka. Oproti Jirkovi tu jen není celá parta kluků, kteří se ještě podporují v nepravostech. Ale jak se zdá, on si vystačí i sám.
Doporučuji skvělou audioverzi.

Friš
25.03.2023 5 z 5

Zábavné, jednoduché čtení, které potěšilo všechny tři generace u nás v rodině. Pro mě, patřícího do nejmladší generace, to byl i zajímavý vhled do doby, ve které žili moji prarodiče.

Isew
10.07.2022 4 z 5

Příhody malého kluka vyrůstajícího po válce v Československu. Hrát na housle? Jezdit na krávě? Přinést ze školy obě galoše levé? Touha po pořádné hokejce, která se jen tak nezlomí. Recitovat s dojetím Maryčku Magdonovu. Chodit na náboženství nebo do pionýra? Za úsměvnými příhodami je znát doba, ve které se tyto příhody odehrávají. S ohledem na odsun německé kamarádky, tancování kozáčka a slavení Velké říjnové socialistické revoluce, předpokládám, že se příhody odehrávaly od konce války do začátek padesátých let. V prvním plánu jsou veselé příběhy, které prožíváte s malým klukem, který chce ještě věřit na Ježíška. Ale v pozadí nelze nevnímat neradostnou dobu, ve které se příběhy odehrávají.

cukrovka
02.07.2022 5 z 5

Příjemné čtení. Povídky o životě v malé vesničce viděno očima dítěte.

meluzena
22.11.2021 5 z 5

Příhody nezbedného kluka v ich-formě. Jako by na mě dýchl Poláčkův Péťa Bajza. Doporučuju.

katerina3198
03.09.2021 5 z 5

Prima knížka, příjemné čtení, hezká grafika. Doporučuji všem.

Pavelka666
18.07.2021 5 z 5

Milá a vtipná knížka. Pohlazení po duši. Určitě doporučuji.

Alžbjeta
22.05.2021 5 z 5

Milé povídky v poláčkovském stylu. Poslouchala jsem jako audioknihu – velmi pěkně namluveno.

Odloženec71
22.05.2021 4 z 5

Perfektní čtení, pokud hledáte koktejl z trošky humoru a trošky nostalgie. Něco mezi Bylo nás pět a Páni kluci.