Hospodyně

Hospodyně https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475060/bmid_hospodyne-BCf-475060.png 4 616 173

Neustále lže. Taky stalkuje. A právě pronikla do tvého domu... Když Claire v exkluzivním kadeřnictví na Manhattanu spatřila Hannu Wilsonovou, jako by se jí do sotva zahojených ran zaryl nůž. Od doby, kdy se s ní setkala naposled, sice uplynulo dlouhých deset let, ale Claire na Hannu myslí každý den. A rozhodně na ni nevzpomíná v dobrém. Proto udělá, co by na jejím místě udělal každý – začne ji sledovat. Z Hanny se mezitím stala paní Carterová, která si žije svůj kouzelný život newyorské smetánky. Takový život čekal i na Claire, než se objevila Hanna a všechno jí vzala. Tenkrát byla Claire šťastnou náctiletou dívkou s jemnou pletí a dlouhými blond kudrlinami. Dnes má nadváhu, líně se propíjí životem a její vlasy i pleť jsou opakem zářivosti. Když zjistí, že Hanna hledá pomocnici v domácnosti, bez váhání se přihlásí. Vždyť kdo by ji dnes mohl poznat? Dostatek času, touha po pomstě i herecký talent hrají v její prospěch. Existuje snad lepší zázemí pro odvetu a zadostiučinění než v nitru překrásného domu paní Carterové? Ovšem Claire zdaleka není jediná, kdo má tajemství. Zdá se, že každý z obyvatel domu něco skrývá. A nakonec už není úniku.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Housekeeper , 2019

Ophelie
30.12.2023 3 z 5

První půlka mě úplně nepohltila, druhá půlka už byla lepší, ke konci rostlo napětí a rozuzlení bylo překvapivé (ale takových knih na podobné téma jsem četla už několik, tudíž se wow efekt nekonal). Nebylo to úplně špatné, celkem dobře se to čte.

lucie1744
22.12.2023 5 z 5

Wow, tak tohle bylo velmi napínavé. Neskutečný závěr, opravdu jsem to nečekala.

ber
29.10.2023 5 z 5

Skvěle napsaný thriller, tak trošku jinak...... z pohledu stalkera. Děj má spád, napětí a velké překvapení. Kniha se mi moc líbila, až na ten přeslazený závěr.

Evaho73
23.10.2023 4 z 5

Už dávno som nečítala knihu s takou zlomyselnou, manipulatívnou a pomstychtivou hlavnou postavou, ktorá si paradoxne práve týmito vlastnosťami získala moju pozornosť hneď od začiatku. Príbeh som doslova hĺtala, aby som zistila čoho všetkého je pre pomstu schopná vykonať. Ako to už v podobných žánroch býva zvykom, aj tu sa našla postava, ktorá bola svojim charakterom ešte zvrátenejšia a hneď zápletka dostala iný rozmer. Hoci bol dej svojim vývojom predvídateľný, kniha má v sebe určitú originalitu, ktorá ma bavila.

Kami33
15.10.2023 4 z 5

Souhlasím s předchozími komentáři - nenáročná knížka, která se přečte poměrně svižně. A ano závěr je sladký, ale na druhou stranu proč ne.

Kenan
14.10.2023 3 z 5

Claire se chce pomstít Hanně, která jí zkazila život, ale najednou není jasné, kdo spřádá pomstu a vše je trochu jinak. Thriller, který jsem přečetla za chvíli. Konec je překvapivý, i když mě tak moc nepřekvapil.

lenkaabooks
07.10.2023 4 z 5

Claire je mladá žena se sklony ke lhaní a podvádění. Jednoho dne potká Hannu, které dává vinu za smrt svých rodičů. Claire se vetře do Hannina domu jako hospodyně a spřádá plány jak se pomstít. Jenže Hanna se chová divně. Kdo chce tedy komu ublížit, kdo se chce mstít. Konec je překvapivý, nečekala jsem ho.

slaska77
07.10.2023 4 z 5

Knížka byla pro mě osvěžující, mám ráda, když děj není moc vrstvený do mnoha rovin, když vše tak zdánlivě samo plyne a čtenář vůbec neodhadne, kam se to vyvine. Přiznám se, že podezření na rozuzlení jsem měla max 3 stránky předtím než nastalo. Hospodyně mě bavila a závěr je takové pohlazení. Někdo zde psal, že ji nedočetl, tak to mi přišlo líto, protože tady je ten závěr sladký ale prostě super (zejména v době, kdy si řada autorů oblíbila až nepříjemně otevřené konce, ale někdy potřebujeme i pěkné konce). Za mě skvělé. Uvažovala jsem i o 5 hvězdách, ale je to opravdu spíš odpočinková byť perfektní četba.

Bakana
03.10.2023 4 z 5

Jednu hvězdu ubírám za ten přesladký závěr. Ale jinak dobré, napínavé!

beruska
23.09.2023 1 z 5

Kniha plná zloby a nenávisti... Nedočetla jsem.... Bohužel :( ....

JaneSour
22.09.2023 4 z 5

Kniha se mi libila, takova oddychovka.
Skoro cely dej mi bylo jasne, jak pribeh dopasne a zaver byl naprosto jiny. Coz je super. :)

Veronika_mad
20.09.2023 5 z 5

Super příběh. Četla jsem několik knih, kde s psychicky narušenou postavou vlastně sympatizujete a fandíte jí (třeba You od Caroline Kepnes). S Claire se mi to nestalo. Už od začátku mě vytáčela a doufala jsem, že dostane, co si zaslouží a tím nemyslím druhou šanci.
Finální rozuzlení příjemně překvapilo.

Allla9
14.09.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila. A poslední část knihy byla strhující. Nešla odložit, dokud jsem nedočetla.

Špekyn
13.09.2023 3 z 5

Takový nenáročný psychothriller.
Konec je poněkud přehnaný, i když celé j3 je to vlastně dost nereálné a přitažené.
Chybělo mi napětí, to se objevilo až v závěru. Ale jinak je kniha vcelku čtivá.

Dela111
27.08.2023 4 z 5

Když jsem sáhla po tomto thrilleru, přesně jsem věděla, co chci - po četbě minulé knihy jsem potřebovala jednoduchý napínavý příběh pro ženy a to jsem také dostala.
Hlavní hrdinka je poněkud zvláštní líná osoba, která o sobě tvrdí, že není blázen, že je jen trochu posedlá. Je stalkerka, závislá na Instagramu, kde ze sebe dělá někoho, kým rozhodně není. Deset let žije s pocitem křivdy a když potká tu, která podle ní zničila celou její rodinu, velmi rychle vymyslí plán pomsty. On tedy není vůbec dokonalý, spíš naopak, ale nenávist a touha po zadostiučinění se v tu chvíli pro ni stává tím nejdůležitějším.
Tohle bylo dokonce o něco lepší než jsem čekala, námět pomsty v tomto podání sice není nijak originální, ale ten příběh má spád, je čtivě napsaný a rozuzlení je překvapivé. Někomu se konec líbí, někomu ne, ale je přesně takový, jaký se u podobných thrillerů dá čekat.
3,5*

bernadeta9876
26.08.2023 2 z 5

Čítala som aj lepšie trilery len čo je pravda. A hlavne oveľa lepšie napísané. Pretože toto vyzerá asi tak na prvotinu autorky... a mohla sa aj viac posnažiť.
Dobre sa to čítalo, ale žiadne napätie, vlastne dokopy nič.
A dosť často som sa v deji strácala, kde sa čo deje a ani to nedávalo zmysel, keďže sa všetko sypalo ako z rukáva a všetko bolo veľmi unáhlené.
A tým pádom aj to budovanie príbehu bolo veľmi neuveriteľné, nuž a o tom konci ani nehovorím.
Sorry, ale slabota.

katerina28349
30.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Knížka byla svižná a čtivá. Příběh se točil kolem pomsty a stolkinku. Clair versus Hanna obě lhali a skrývali pravdu o sobě a své minulosti což mě zaujalo. Závěr mě trochu vyděsil svou krutostí ze strany manžela a otce malé Mii.
Celkem fajn psychothrillerová jednohubka.

KKK
28.07.2023 4 z 5

Tak na začátku jsem si říkala, jestli jsem neudělala chybu, když jsem knížku koupila a začala číst. Ale ne,nelituji.

tereziehl
02.07.2023 4 z 5

Poslední dobou mě ty krátké thrillery zkrátka táhnou. Psaní z pohledu narušené osoby bylo zajímavé, zápletka ne až tak dech beroucí, ale pro tento formát stačila a nějak nezklamala. Fajn odpočinkový thriller. 3,5*

skipiii
29.06.2023 4 z 5

Po knížce jsem sáhla náhodou, bez jakéhokoli očekávání a vůbec nejsem zklamaná, ba naopak. Byla to fajn rychlá jednohubka. .:)

tajemství pomsta lhaní, lži stalking hospodyně thrillery pro ženy služebnictvo

Natalie Barelli
australská