Hospic - příběh naplněné naděje

Hospic - příběh naplněné naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305502/bmid_hospic-pribeh-naplnene-nadeje-KW5-305502.jpg 4 21 6

Silný a inspirující příběh zdravotní sestry, která se vzdala kariéry na špičkovém klinickém pracovišti a bez koruny v kapse se pustila do budování mobilního hospice. Osobní svědectví se prolíná s dramatickými osudy pacientů a jejich rodin i historií budování Domácího hospice Duha v Hořicích. Kniha vypráví o smrti a zázracích. Zázraky se dějí nejen v Duze samotné, ale především v duších jednotlivých protagonistů – umírajících pacientů i těch, kdo je v závěru jejich pozemské pouti odborně a s velkou láskou doprovázejí. Kniha může čtenáře inspirovat a také zbavit zbytečného strachu ze smrti, protože nejvíc se obvykle bojíme toho, o čem nic nevíme. K vydání knihu doporučili kardinál Miloslav Vlk (autor předmluvy) a MUDr. Marie Svatošová, zakladatelka hospicového hnutí v ČR, která napsala doslov.... celý text

vladimira1034
02.03.2024 5 z 5

Doporučuji přečíst každému, neb každého se týká otázka smrti několikrát v životě. I když tohle vlastně není o smrti, ale o doprovazeni na věčný život, při kterém se dá ještě stihnout hodně.

Elen.aja
15.10.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Osobní výpověď o vzniku nejen hořického domácího hospice. Skrze konkrétní příběhy z budování hospice i konkrétní setkání s pacienty jasně vyznívá osobní povolání paní Sieberové, žité naplno, s důvěrou a velmi poctivě.

Lka
19.11.2020 4 z 5

Silný příběh sestry, která se vzdala své práce v nemocnici a pustila se do budování mobilního hospice. Kniha mě hodně dojala.

lencin
30.09.2020 4 z 5

Osobní příběh zdravotní sestry, která ve svých 40 letech odešla odejít z anesteziologie a založila si soukromý hospic v Hořicích.
(2016)

ersilika
07.03.2020 3 z 5

Dojemné

Chesterton
15.11.2017 5 z 5

Na první pohled celkem obtížné téma zpracované způsobem plným odvahy, laskavosti a naděje. Základní literatura současné doby :)