Hoši z Modré zátoky

Hoši z Modré zátoky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368421/bmid_hosi-z-modre-zatoky-nSC-368421.jpg 4 33 3

Děj knihy se odehrává v Norsku. Hlavními hrdiny jsou chlapci bydlící v malé rybářské osadě v Modré zátoce. Vystupuje zde sirotek Petr, Jón, Štefan, Karel ale i malý Barwik. Všichni touží stát se námořníky. Když se jim podařilo si přivydělat lovem ryb, vypravili se do nedalekého městečka, kde je zaujal námořní přístav. Chlapce zaujala především velká loď. Jón přišel s nápadem, že si koupí vlastní loď. Barwik o jedné staré věděl, tak se tam kluci vypravili. Starý rybář nebyl proti, už bylo nad jeho síly na lodi jezdit a navíc byla v dost špatném stavu. Společnými silami loď opravili. Konečně se dočkali a loď byla schopna vyplout do zátoky...... celý text

peter5446
02.02.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetl takřka "jedním dechem". Nádherný dobrodružný příběh chlapců, kteří toužili se stát plnohodnotnými námořníky a mít vlastní loď. Nakonec si plavby po moři užili víc, než by si na počátku kdokoliv z nich pomyslel. :-)

petym
02.04.2019 4 z 5

Pěkná kniha, kterou jsem dostal od kamaráda co jí našel na půdě společně s knihou sám sobě pomáhej, která se mi líbila víc. Jinak každý kluk a nejen kluk ať si ji přečte. Dobrodružstvího je tam až až.

Nočnípták
01.11.2018 4 z 5

Vzpomínky. Jak já kdysi hltala dobrodružné sešity z této edice. Pak je četli naši kluci a já samozřejmě také. Nějak jsem na ně během let pozapomněla. Čekaly vzadu v knihovně na svoji chvíli. Ta právě tento rok nastala. Vnuk je objevil a já zase čtu. Ráda bych s ním ve čtení držela krok, ale to se nedá. I když se snažím brzdit už jsem zase dopředu. Nejspíš to bude tím, že jsem Nočnípták a čtu po nocích, kdy on už spí.

mořeplavba

Miloš Kosina