Hoši z Bílého krasu

Hoši z Bílého krasu https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286745/bmid_hosi-z-bileho-krasu-AXl-286745.jpg 4 9 3

sajanka
25.12.2023 5 z 5

A mně se tato kniha líbila a četla jsem ji jako dítě opakovaně. Dodnes ji mám na památku po mém tatínkovi, který ji měl jako kluk. Klidně si ji ještě znovu přečtu, jak jsem stará. Nesmíme zapomínat, že tato kniha vyšla těsně po válce a je psána v duchu té doby.

Turlogh
18.09.2021 2 z 5

Slabší dobrodružný román. Celkem nepovedená, až odpudivá ilustrace na deskách knihy, přičemž obrázky uvnitř jsou jen o trochu lepší. Hlavně v první půli románu nelogický děj, hlavní hrdinové jsou zjevně tupci, když ví, kdo je jejich nepřítel (tři zpustlí trempové), ale v celém ději knihy neudělají nic, aby jejich útokům zabránili a naopak ještě občas přemýšlí, kdo by jim to asi tak mohl ta darebáctví provádět... A to už nepíši, že jsou zřejmě na jiné planetě u Modrého jezera, když ani po požáru části lesního porostu zaviněným cigaretou jednoho z trempů ani po demolici zařízení srubu zapůjčeného strýcem jednoho z hochů, nejsou tito hrdinové, chlapci ve věku 15 až 16 let, schopni kontaktovat nikoho dospělého a situaci takto řešit. Občas mě tyto věci až dopalovaly a knihu jsem musel na chvíli odložit... Konec příběhu je o trochu povedenější, neboť spravedlnost na konec zvítězí a vše dobře dopadne. Howgh.

bobi.o
24.02.2014 4 z 5

celkem čtivá kniha pro školáky ......

1993  78%Plavci na Ostrově krabů
1992  82%Hoši z bílého krasu