Horské kolo

Horské kolo https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328715/horske-kolo-tj3-328715.png 3 1 1

Všechno, co potřebujete vědět o světě horských kol.

Literatura naučná Hobby Sport
Vydáno: , Svojtka a Vašut

Mountain Biking , 1995

ludek.n
06.01.2021 3 z 5

Když jsem si někdy v roce 1997 kupoval své první horské kolo, byla mi tahle kniha biblí i přes její povrchní a zevšeobecňující úhel pohledu. Dnes už je vše jinak, jednak díky vlastním letitým zkušenostem, a pak také proto, že publikace tohoto druhu jsou vlastně zastaralé už ve chvíli, kdy je člověk kupuje nebo brzy poté. A s každým dalším uplynuvším rokem je to horší a horší. Dan Hope rozdělil knihu do několika sekcí a snažil se mít vše přehledné, s pokud možno konkrétními a věcnými informacemi a samozřejmě se spoustou fotografií. Za to, že se mu sem občas vloudilo nějaké to faux pas, snad ani nemůže (závodní speciál, který má v paprscích kola odrazky, nejspíš překvapí i cyklistického analfabeta). Díky velkému záběru - nákupy, opravy, závody, výlety, technika, tipy a triky - se hodně zjednodušuje a klouže po povrchu. Začátečník na MTB z knihy nejspíš pro sebe něco vytěží, zkušeným a znalým mountainbikerům kniha bohužel nemá co dát, zvláště pak po těch letech od jejího vydání.

Autorovy knížky

Dan Hope