Horlivosť na dlhé trate

Horlivosť na dlhé trate https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521029/bmid_horlivost-na-dlhe-trate-xcQ-521029.jpg 3 1 1

Aký je rozdiel medzi aktivizmom a horlivosťou? Na jednej strane je rýchlik, ktorý uháňa krajinou a nevie zastaviť a nabrať nových cestujúcich. Efekt je úžasný, ale výsledky žalostné. Prichádzajú k nám stovky mladých, ale naše pôsobenie v nich nezanechá trvalú stopu. Možno sa duchovne nadchnú, ale nie sú schopní zachytiť Boží hlas a ísť za povolaním. A na druhej strane sú dve srdcia, ktoré sa dokážu prepojiť. Srdce Boha, ktorý sa dáva svetu bez obmedzení a chce spasiť každého človeka, a srdce učeníka, ktoré sa zapáli radosťou a horlivosťou pre toto Božie pôsobenie. Dve srdcia, ktoré bijú rovnakým rytmom a takou rýchlosťou, ktorá prináša dlhotrvajúce výsledky.... celý text

vmatusko
09.10.2023 3 z 5

V knihe autor vychádza z učenia Don Bosca, vybral si 4 jeho základné prístupy ako ostať horlivý a k ním sa vyjadruje. Rozprávanie je doplnené rôznymi príbehmi či udalosťami zo života spisovateľa.
Pri čítaní občas narazím na to že neviem čo chcel pisateľ povedať. Až keď sa vrátim k názvu knihy, uvedomím si že je to stále o horlivosti.
Cele je to o tom aby sme sa snažili pochopiť dnešný svet - moc sa od neho nedištancovali, vedeli rozlišovať a správne sa rozhodovať. A tiež nezabudli na kresťanské zásady.
A tak náš život nebude iba ako cesta v rýchliku, ale budeme sa vedieť aj zastaviť, pozrieť správnym smerom a možno začneme byť horliví a odoláme strachu a smútku.

Marián Drahoš
slovenská, 1978
2016  0%Ako dospieť v dnešnom svete
2017  100%Ako sa neuzavrieť (sám do seba) v súčasnom svete
2023  60%Horlivosť na dlhé trate

Kniha Horlivosť na dlhé trate je v