Hook

Hook https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/7787/bmid_hook-zMM-7787.png 4 14 5

Ivan Kučera
20.05.2020 3 z 5

Komiksová adaptácia Spielbergovho filmu. Príbeh je vlastne svojím spôsobom veľmi zaujímavý. Dospelému Petrovi Panovi, ktorý zabudol na Krajinu-Nekrajinu, unesie kapitán Hook deti a Peter sa preto musí vrátiť do čarovného sveta, na ktorý zabudol (!). V komikse je to spracované dosť nezáživne; film, hoci zďaleka nejde o najlepšie dielo Stevena Spielberga, ma v tomto smere bavil viac. Naopak, pozitívne zaskočí ambiciózny vzhľad komiksu, pútavá obálka s kapitánom a najmä tvrdá väzba a pekná, hoci nevýnimočná a občas trošku čudná kresba. Možno by ma potešili aspoň krátke textové bonusy o minulosti/pozadí projektu. Z dnešného pohľadu skôr zberateľská rarita, než vynikajúci komiks. Ale nie je zlý. Vlastne je fajn. To je ale všetko.

risa2929
29.05.2016

Super kniha, doporučuji

Starková
24.01.2015 5 z 5

Hook. Moje první láska.

Kate.S
02.02.2013 3 z 5

Hooka jsem četla jako mladší. Moc si nepamatuji, co jsem si o knize myslela, ale Hooka jsem nenášela.

Skallarix
26.09.2011 1 z 5

Tento "komiksový přepis scénáře" je také jedna kniha z dětství - a však jistě ne nejoblíbenější. Navíc se mi ten chytrák v zeleném Petr Pan nikdy nezamlouval. Spíše naopak. Lezl mi krkem.

Autorovy knížky

Charles Vess