Hon na střízlíka

Hon na střízlíka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422646/bmid_hon-na-strizlika-pB9-422646.jpg 4 70 26

Každé Vánoce Wren i její rodinu v lesích kolem jejich vesnice pronásledují mocní nepřátelé – Soudci. Ona sama ani nikdo z okolí je nedokáže zastavit. V zoufalé snaze zachránit rodinu i přátele se proto vydává na tajnou misi jako asistentka do nepřátelského velitelství. V spleti lží a podvodů si jí však začne všímat soudkyně Cass Harknessová – a Wren tak brzy bude muset volit mezi záchranou rodiny a zkázou dalších lidí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Wren Hunt , 2018

Nikola_
25.03.2020 5 z 5

Ze začátku mi kniha přišla velmi zmatečná, ale čím dál jsem byla, tím víc se mi líbila ???? A ten konec? Super.. Doufala jsem, že Wren zůstane s Tarcem a se soudci ???? Snad bude pokračování. Určitě mohu knihu doporučit

KristieSpacil
11.02.2020 2 z 5

Může obsahovat SPOILER.
Uf, tohle čtení mi dalo dost zabrat. Strašně dlouho jsem byla hrozně zmatená z toho obsahu. Doslova jsem nevěděla, která bije. Chápu, že autorka nechtěla na čtenáře vše vychrlit hned a zahltit ho informacemi, ale upřímně, mohla spoustu věcí lépe vysvětlit. Třeba ten hon na střízlíka? Já netušila, jestli je to její výmysl, nebo jestli vychází z něčeho skutečného. Až strýček Google mi pomohl to vyjasnit a pochopit.
On i ten příběh je strašně dlouho hrozně meh. Nikam se to nehýbe. Nemá to žádnou dynamiku a spád. Jako jo, s koncem to začne dávat smysl a ukáže se to být i zajímavý, ale to by chtělo trochu dřív než na posledních stránkách.
Autorka si neodpustila ani řadu YA klišé. Hrdinka, která je obyčejná, ale vlastně ani ne. Plus je prakticky sirotek. Typický bad boy, který samozřejmě není tak špatný. Tak trochu milostný trojúhelník. A tak.
To, že se autorka rozhodla vyjít z irské mytologie, by bylo hrozně super, kdyby některé věci lépe vysvětlila pro lidi, kteří s tím třeba vůbec nejsou seznámeni. Ale co se dá dělat.
Takže aby bylo jasno - tahle kniha mi nesedla. Za což může určitě velkým dílem anotace, kvůli které jsem čekala něco jiného. Ale i tak to z mého pohledu bylo nic moc, přestože potenciál to mělo obrovský. Podle toho uzavření si myslím, že to mohlo být výborné. Ale takhle to moc nevyšlo.

Dáduše
07.01.2020 5 z 5

Nečekala jsem od ní nic a nakonec se mi hodně líbila. V rámci žánru to bylo zajímavé a atmosféra mě skvěle pohltila. Škoda té lehce odbyté redaktorské práce, ale za to paní Watsonová nemůže a tak získává hvězdiček pět.

shey
01.01.2020 2 z 5

Zkusila jsem přečíst dvakrát, ale bohužel, tohle se úplně nepovedlo.

anishta
01.12.2019 4 z 5

Tak musím říct, že tohle bude pravděpodobně kniha, kterou buď budete milovat, nebo ji nepochopíte. Já jsem tak někde mezi. Čtení jsem si hrozně moc užila. Bavilo mě to a furt jsem čekala co bude dál a jak se vše vyřeší. Ale problém je, že jsem se moc odpovědí na své otázky nedočkala. Naštěstí by kniha měla mít pokračování, tak snad to mou touhu o prohloubení vědomostí uspokojí. Každopádně kniha má magickou a zvláštní atmosféru. Asi o tom budu nějakou dobu ještě přemýšlet, ale rozhodně by to chtělo přečíst celé ještě jednou abych to asi více pobrala, nebo nevím. ????????

Cometka
28.11.2019 5 z 5

Krásná fantasy. Ze začátku mě hodně mátla tím, jak je popisováno prostředí (téměř středověké praktiky/mobilní telefony a vyspělá technika), ale.. je to napínavé, trocha lásky, hodně magie a fantasy a děj krasně plyne. Rozhodně doporučuji přečíst. Jediné, co bych vytkla, ale hvězdu to neubere, je korekce knížky, tady zodpovědný pracovník dost selhal (v knize je spousta překlepů, nedopsaných slov a slov navíc).

Autorovy knížky

Mary Watson