Hon na krtka KGB ve vedení CIA aneb Proč USA zaspaly vzestup Putina

Hon na krtka KGB ve vedení CIA aneb Proč USA zaspaly vzestup Putina https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523058/bmid_hon-na-krtka-kgb-ve-vedeni-cia-aneb-650cc187c5f7e.jpg 4 1 1

Dosud nevyprávěný, vášně vzbuzující investigativní příběh o honu na krtka KGB zahrabaného v nejvyšších patrech CIA. Za soumraku studené války a po jejím skončení odhalila CIA ve spolupráci s FBI tři prominentní špiony KGB působící v ruských operacích amerických zpravodajských služeb: Roberta Hanssena, Aldricha Amese a Edwarda Lee Howarda. Dlouho se však šířily spekulace o dalším krtkovi, který mohl způsobit mnohem vetší škody. Tři nejlepší lovkyně špionů CIA, ženy, které zasvětily svůj život kontrarozvědce, byly pověřeny vyšetřováním, jehož cílem bylo zjistit, zda v řadách CIA neškodí další dvojitý agent. Závěr, k němuž dospěly, by od základu otřásl americkými zpravodajskými službami a měl by devastující důsledky na všechny země, s nimiž Amerika sdílela tajné informace, včetně Velké Británie. Jejich šokující odhalení by vysvětlovalo, proč byl Západ slepý vůči jedné z největších politických změn v moderní historii k vzestupu Putina. Čtvrtý neznámý špion měl podle výsledku šetření na svědomí nejen „oslepení“ Spojených států na území Ruska, ale v důsledku také pomohl Putinovi nepozorovaně vzkřísit KGB a převzít moc. Tato kniha je napínavým příběhem o vyšetřování jednoho z největších špionážních případů a zabývá se také jednou z nejdůležitějších otázek národní bezpečnosti naší doby.... celý text

Literatura faktu Historie Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno: , Cosmopolis

The Fourth Man: The Hunt for a KGB Spy at the Top of the CIA and the Rise of Putin's Russia , 2022

_Brunetka_
11.01.2024 4 z 5

Pro upřesnění, hodnotím 4,25*.

Tahle knížka mě zaujala od samého začátku, ale vzhledem k tomu, že se jedná o literaturu faktu, tak jsem trochu váhala bylo to ale naprosto zbytečné! Autor vám nastíní opravdu zajímavý příběh srozumitelně a pochopitelně. Od prvních stran mě bavil a nadšeně jsem hltala všechny informace, které mi Robert Baer mohl poskytnout. Je to také velmi obohacující čtení – samozřejmě, že mám povědomí o těchto dvou tajných službách v USA a Rusku, ale takhle proniknout dovnitř byl úplně jiný zážitek! Moje hlava absolutně nepobírala, jak jsou některé věci možné (jak může někdo vyměnit svou zemi za nové auto, zradit,). Za mě tedy rozhodně velké doporučení na dílo, které je aktuální, inteligentní, a ještě nějakou chvíli vám bude ležet v hlavě. Geniální počin od bývalého agenta CIA.

špionáž CIA KGB špioni

Robert Baer