Holky od spitfirů

Holky od spitfirů https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459502/bmid_holky-od-spitfiru-y3D-459502.jpg 4 69 27

Druhá světová válka pohltila celý svět a britské dopravní letectvo potřebuje zoufale pomoc. Ti nejlepší totiž svádí boje s Luftwaffe a umírají. Na výzvu odpovídá i řada žen. Jenže zatímco ve vzduchu je v boji o život s nepřítelem i přírodou vše jasné, na zemi musí dívky čelit předsudkům, pohrdání i přehlížení. Průrazná Američanka Lizzie, zakřiknutá Ruby i pragmatická May budou muset vybojovat svou vlastní válku... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Spitfire Girls , 2019

LadyCotton
18.04.2021 4 z 5

Tato kniha by se dala označit jako historický román pro ženy, s nádechem romantiky a feminismu (který ovšem v té době byl na místě).
Příběh se točí okolo ženské letecké perutě - kde se setkává mladá (velmi) ambiciózní pilotka z Ameriky a nesmělá (málo sebevědomá) Angličanka, které mají jedno společné: před válkou byly skvělými pilotkami a nyní, během války létat nesmí, ale obě chtějí pomáhat válečnému úsilí. Jenomže ženské a letadla? Ve vzduchu je jejich největším nepřítelem počasí a německá Luftwaffe, na zemi ale musí děvčata čelit něčemu horšímu: předsudkům, pohrdání a přehlížení - od svých vlastních spolubojovníků (mužů).
Příběh se čte snadno, hlavním hrdinkách začnete snadno "fandit" a dost dobře možná se občas přistihnete přitom jak s nimi létáte v oblacích na Spitfirech či v nějakém tom bombardéru.
Pokud byste si v budoucnu chtěli přečíst něco o pilotkách během 2. světové války, doporučuji knihu Skříň plná Diora nebo Rose pod palbou.

ZoeChaya
18.04.2021 2 z 5

Překadatelské chyby, gramatické chyby, třeba další vydání bude lepší. Téma mě zajímalo, ale dala bych přednost přesnějšímu historickému zpracování.

knihovnička007
11.04.2021 3 z 5

Pomalejší začátek, příběh občas pokulhával.
Je to hlavně "bitva" holek, které chtěly být dobrými pilotkami a dokázat sobě i ostatním, že na to mají.
Občas velmi smutné čtení. Více v recenzích nebo na Tučňákův knižní svět.

ANDY28
23.03.2021 5 z 5

Skvělé! Miluji letadla a létání a tak jsem se prolétla s holkami.

Katynka01
06.03.2021 4 z 5

Kniha se mi docela libyla. Byla čtivá a příběh o přátelství během války a o důležitosti ženách jakožto pilotkách a uznání jejich práce. Příběh na pozadí války a samozřejmě i trocha romantiky. Fandila jsem všem postavám. Jak Lizzie, která zezačátku byla hrozná ale i May a Ruby. Určitě doporučuji ❤️

bookcase
19.02.2021 5 z 5

Moc hezký příběh o mladých ženách, které se nebály dobýt ryze mužský svět. Čte se velmi dobře.

nada3314
16.02.2021 4 z 5

Trochu pomalejší, ale za to příjemné čtení o ženách pilotkách ve II. světové válce. A ani romantika nechyběla. Moc hezky se mi kniha četla a příběh jsem si užívala. Všechny hrdinky byly moc sympatické, všechny jsem si hned oblíbila a hrozně jim fandila.❤️

RAF - britské Královské vojenské letectvo ženy v 2. světové válce romance piloti

Soraya M. Lane
novozélandská