Holka přes palubu

Holka přes palubu https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497148/bmid_holka-pres-palubu-kAn-497148.jpg 4 288 288

Sestry Bellingerové série

Piper Bellingerová je zhýčkaná osmadvacetiletá dívka, které bohatý otčím poskytne, co si jen zamane. Jenže… když jednou vypije moc šampaňského a party na střeše se tak trochu zvrtne, odstřihne ji od rodinných financí a spolu se sestrou je pošle do zapadákova na druhém konci pobřeží, kde mají vést bar svého zesnulého otce. Kamkoli se na malém městě vrtne, potkává Brendana, mohutného vousatého námořního kapitána, který je od první chvíle přesvědčený, že Piper tam dlouho nevydrží. Hvězda sociálních sítí, co se ráda baví, a drsný rybář jsou sice naprosté protiklady, ale vře mezi nimi nepopiratelná přitažlivost. A Piper musí svému nevlastnímu otci (a tomu otravnému rybáři taky) dokázat, že se o sebe dokáže postarat. Copak to opravdu může být tak strašné?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

It Happened One Summer , 2021

dooky
13.11.2022 3 z 5

Za mě ano, ale ne tak velké, jaké jsem si myslela. Ta láska mezi nimi přišla moc rychle a ne moc uvěřitelně. Myslela jsem, že Brendan bude ze začátku drsnější, bude to mezi nimi jiskřit, proměna Piper bude delší proces. Brendan se v podstatě téměř od první chvíle choval jako slintajicí, zamilované stěně. Bylo to na mě moc rychlé a málo uvěřitelné.

Holubicka1
25.10.2022 4 z 5

Stalo sa v lete je zábavný romantický příběh, který se odehrává v krásném přímořském městečku plný sympatických postav, které si zamilujete.

Piper poznáváme jako bohatou rozmazlenou pařmenku, která své dny tráví nakupováním, chozením na večírky a svůj život žije především přes sociální sítě,kdy jen myslí na to,kde se vyfotí a kolik lidi jí dá like. Po jedné párty,kde se vše pokazí dojde jejímu nevlastnímu otci trpělivost a donutí Piper odjet do Westportu,aby našla smysl života, dospěla a poznala více své rodné město. Piper brzy pozná čím je Westport výjimečný, včetně drsného a pracovitého námořního kapitána Brendana.

Piper ač se to tak nemusí zdát, není hloupá rozmazlená večírková princezna, když ji dáte šanci zjistíte, že je hodná, roztomilá, loajální a plná lásky a díky tomu jaká je se dostala pod kůži nevrlému kapitánovi.
Brendan je nevrlý, starostlivý, citlivý a nemá rád změny,ale pro Piper je ochotný vyjet ze svých zajetých kolejí.
Bylo krásné tyto dva spolu sledovat,jak se postupně mění a mění se jejich priority. Piper potřebovala někoho,kdo v ní věří a plně ji podporuje. Brendan je přesně ten,koho Piper potřebuje a ona je dokonalá pro něj.

Stalo sa v lete také maličko naťukne sociální média a jak nám dokážou ovlivnit život, když jim dáme tu moc. Někteří žijí jen přes sociální sítě, přitom skutečný život jim utíká mezi prsty.
Příběh jsem si i přes některé věci zamilovala a těším se na Foxe a Hannah.

petulkapeta
12.10.2022 5 z 5

Piper ze začatku každemu mohla připadat jak nějaka pipina, ale opak byl pravdou, jen ji stačilo dát do jineho prostředí. Nejvíc se mi líbila její nabíjecí stanice :)
A moc by mě potěšilo kdyby uz nás vyšla kniha i o její sestře Hannah a Foxovi :)
Apropo kdo by nechtěl Brendana byl by asi blazen

alzbeta4340
12.10.2022 5 z 5

Pro čtenářky, které si potřebují vyčistit hlavu od všedních starostí, doporučuji ráda "Holku přes palubu". Není to žádná velká literatura a ani to nepředstírá, ale příběh má smysl a je osvěžený mírným humorem. Naprosto souhlasím s předcházejícím komentářem od Sabča92.
Líbila se mi i obálka knihy :-).

Sabča92
11.10.2022 5 z 5

Vloni se strhl boom romantických komedií pro dospělé čtenáře s nádhernými ilustrovanými obálkami. Holka přes palubu je skvěle napsaná romantika pro oddechové letní čtení. Hlavní hrdinka Piper je dívka, která žije dneškem, miluje pozornost a ještě více sociální sítě. Netuší, že kromě nalezení sebe samé čeká Piper nalezení její minulosti, a možná i nové lásky. Ačkoliv je kniha v zahraničí z většiny milovaná, u nás se dělí čtenáři na dva tábory. Lidé ji buď milují, nebo jsou z ní zklamáni. Já se jednoznačně řadím do toho prvního tábora. Ano, uznávám, že se Piper velmi rychle změní z dámy na normální holku, mohlo tam toho být o její proměně více, ale to by tam bylo méně romantiky. Příběh mě bavil, rozlíval mi pocit štěstí na duši stejně tak, jako mě rozesmíval. Doufám, že u nás vyjde také druhý díl, který vypráví o mladší sestře Piper. Holka přes palubu je příběh složený z klišé, obalený dávkou romantiky, okořeněný erotikou a smíchaný s humorem.

Siegrid
24.09.2022 3 z 5

Půjčit si a vrátit, to stačí. Špatná není, ale v paměti mi nezůstane.

Vknihách
20.09.2022

Príbeh o Piper, rozmaznanej instagramovej a párty kráľovnej, ktorej najdlhší vzťah trval 3 týždne a Brendanovi, kapitánovi na lodi loviacej kraby, ktorý má rád svoj stereotypný malomestský život. Piper mu doň vtrhne ako zmoknuté kura, ale s gráciou a aurou, ktorá strháva všetku pozornosť len na seba. Kapitán si ju zaškatulkuje a dá jej to aj patrične najavo.
Jeho potláčané sympatie sa rozplynú ako ranná hmla v prístave, už pri druhom stretnutí. Tu sa musím pozastaviť a vrátiť sa o pár strán späť.Piper bola naozaj ako otlak na nohe od prvých strán. Síce krásna, ale ľahkovážna a pri svojich 28 rokoch sa správala skôr na polovičný vek. Avšak pri príchode do Westportu, kam ju nevlastný otec za trest premiestni ako do vyhnanstva (lebo tie sparťanské podmienky som nečakala ani ja, nie to ešte slečinka, ktorá v živote nenakupovala ani potraviny, nie to s obmedzeným rozpočtom existovala v zdevastovaných priestoroch s nezvanými návštevníkmi!), sa nám predstaví úplne iná osoba. Táto Piper je tvrdohlavá, odhodlaná, vtipná, uvoľnená… Nič z týchto vlastností by ste u L.A. Piper nenašli. Ja som sa autorky zastala, pretože medzi “ortieľom”Daniela(nevlastného otca) a novým životom bolo rozmedzie pár týždňov, ktoré autorka preskočila. Tak dúfam, že sa práve počas posledných dní v Los Angeles Piper nad sebou zamyslela. Inak by to bolo presne to, čo v príbehoch nemám rada( autori si menia povahu postavy tak, ako im to vyhovuje). Čo ale autorka zvládla skvele bolo, že Piper sa celkom od sociálnych sietí neodtrhla. Občas sa pristihla pri tom, ako jej to chýba napriek tomu, čo novým životom v prímorskom mestečku získala. Brendan sa naopak, držal svojho správania a presvedčenia. Chybu si dokázal priznať, bojoval o náklonnosť nedosiahnuteľnej akožecelebrity a snažil sa jej dopriať to, čo mala doma, len aby bola šťastná. Šťastie nikdy netkvie v materiálnych veciach.
Vzťah postáv bol turbulentný, ale vôbec to nevadilo. Obaja mali obmedzený čas na konečný verdikt, či sa Piper vráti a bude pokračovať tam, kde ju adoptívny otec stopol.
Celá kniha srší vtipom a humorom, popretkávaná vážnymi témami a vnútorným strachom/napätím postáv. Príbeh gradoval, zápletky som nepredvídala, intímne scény boli fajn a aby som to zaklincovala, boli aj slzy. V závere mi stiahlo hrdlo, nad ľútosťou a (zdanlivou)zbytočnosťou existencie Piper a po pár stranách sa zo mňa vyplavili emócie úplne. Niekedy je to proste tak- pokiaľ vám niekto nepovie, čo preňho znamenáte, máte dojem, že v jeho blízkosti len existujete. Nemusí to tak byť…

stesti.s.knihou
20.09.2022 2 z 5

O téhle knížce jsem si myslela, že to bude fajn letní oddechovka, romanťárna, kterou si přečtu na konci prázdnin, abych si ještě prodloužila letní vibe. A, světe div se, tohle bylo takové trápeníčko, že jsem se až nestačila divit.
Hned v úvodu napíšu, že knížce nemůžu dát více než 2/5. A hned vám řeknu proč.
Knížka je o tom, že mladá, bohatá a zhýčkaná influencerka zdědí starý bar, možná můžeme říct putyku, po svém otci v malém přímořském městečku. Jelikož doma udělá nějaký velký průser, otčím jí řekne, že už ji dál nebude živit a v podstatě ji donutí, aby se postavila na vlastní nohy. Piper tedy odjíždí do městečka, kde vzápětí poznává krásného mladého silného statného kapitána lodi a téměř okamžitě mezi nimi přeskočí jiskra.
Do této fáze je to fajn a říkáte si, že se z toho asi může vyvinout fajn příběh. Jenže to se vůbec nestane (aspoň dle mého názoru). Následují mnohé situace, kdy on jí chce, ona ho ne, pak si to ale rozmyslí, má z toho strach, on má z toho strach, ale jsou spolu šťastní, pak se zase něco pokazí, pak je to dobrý… Bože. Celý vztah je hrozně plytký, Piper mi neskutečně lezla na nervy, ale úplně nejvíc mi na nervy lezlo Brendanovo majetnické chování, kdy Piper neustále musel opakovat že je jeho, že mu patří, jak bude dělat co on chce… A jí se to ještě líbilo!
Moje feministická dušička trpěla. Autorka z Piper udělala opravdu trubku, ačkoli se snažila ukázat, jakým vývojem hlavní hrdinka prošla.
No hrůza, zklamání obrovské, rozhodně nedoporučuji ani těm, kteří chtějí oddechovku. Já si u toho neoddechla, naopak jsem se vytáčela s každou další kapitolou víc a víc :D Dvě hvězdy dávám aspoň za dramatické vsuvky týkající se rybolovu a krabů, ty byly celkem fajn.

Kristy.Seb
16.09.2022 4 z 5

Nebezpečí v životě muže někdy žena vnímá jako vzrušující. Do té doby, než to překročí jistou mez. Pak je to riziko zdrcující.

Když se zdá, že se bouře vytrácí a nad klidnými vodami se rozjasňuje, právě tehdy udeří největší vlna.

Příběh mě bavil. Piper mě překvapila. Čekala jsem, že to ihned vzdá a ona si naopak podmanila celou vesnici.

valika0302
16.09.2022 5 z 5

Cez leto som si nemohla nechať újsť aj túto svetoznámu knižku. A dobre som urobila, pretože bola perfektná!
Do nedávna som vôbec nečítala knižky písané v 3. osobe, pretože mi častokrát chýbali pocity a myšlienky hlavnej hrdinky. To sa ale toto leto celkom zmenilo, prečítala som ich za toto obdobie viac, a neviem, či to bolo tým, že som si vybrala skvelé knižky, ale zistila som, že aj takto písané knihy vedia byť skvelým čitateľským zážitkom.

Piper Bellinger pochádza z bohatej rodiny, preto ju peniaze nikdy netrápili a užívala si život. Jej rodina je verejne známa, preto je neustále obklopená novinármi. Rada sa baví, no raz to preženie až za hranicu únosnosti, ktorú je jej nevlastný otec ochotný tolerovať. Skončí vo väzení, pretože s kamarátkou, ktorá ju podrazí usporiadajú párty v zamknutom súkromnom pozemku.

Preto ju jej nevlastný otec pošle do Westportu, mesta odkiaľ pochádza jej otec, ktorý tam vlastnil bar. Hannah, Piperina sestra, sa rozhodne ísť s ňou, aj napriek tomu, že má v Beverly Hills našliapnutú skvelú kariéru, pretože svoju sestru miluje nadovšetko.

Ľudia žijúci vo Westporte po ich príchode sú prv celkom neprístupní až priam odsudzujúci, najmä kapitán Brendan, ktorému Piper hneď padla do oka a očarila ho, no správa sa k nej hrozne. Osud pretína ich cesty čoraz častejšie a stretávajú sa skoro na každom kroku. Chémia medzi nimi je hmatateľná, aj keď sa tomu Brendan bráni, pretože si stále myslí, že svojej zosnulej žene niečo dlží. Postupne začína byť k Piper pozorný, pomáha jej pri prerábke krčmy a túži čase strávenom s ňou.

Piper je skvelá. Vôbec nie je taká, ako ju ľudia, pre jej vzhľad považujú. Je inteligentná, pozorná a láskavá.

Veľmi odporúčam, stojí to za prečítanie.

Hodnotenie: 5/5⭐

Anna195
14.09.2022 4 z 5

Hneď v úvode spoznáme hlavnú hrdinku Piper, ktorá je odlišná od ostatných hrdiniek, na ktoré som zvyknutá, pretože hrdinky, ktoré majú všetko na striebornom podnose a zaujímajú ich najmä sociálne siete sú väčšinou v úlohe záporných postáv. Takže na začiatku som bola prekvapená, aká je naša hlavná hrdinka ...Síce Piper, taká skutočne bola, ale napriek tomu nám autorka ukázala, že ani takéto ženy nemusíme hneď škatuľkovať, pretože môžu mať množstvo skvelých vlastností.

Mňa si Piper získavala postupne,no najmä tým, ako dokázala chrániť vlastnú sestru a záležalo jej na ľuďoch vo Westporte. Pipper a Hannah mali skvelý sesterský vzťah medzi sebou, autorka vedela krásne vyobraziť ich sesterské puto. Takže v konečnom dôsledku si ma Pipper nakoniec získala, aj keď prešla počas príbehu určitou zmenou stále bola vo svojej podstate sama sebou.

Čo ma na knihe prekvapilo, boli všetky tie pikantné scény, pretože takéto horúce scény som, ale že vôbec nečakala. Takže žienky pri týchto scénach sa máte na čo tešiť, lebo toľko iskier a vášne v nich bolo, že až. A keď sme pri horúcich scénach, tak hlavný hrdina Brendan bol fakt skvelý. Presný opak Piper, tak a to ma obzvlášť bavilo, pretože pri nich dvoch platí to známe, že protiklady sa priťahujú. Najmä som si užívala ich začiatky, keď už vtedy mal Brendan, čo robiť s Piper. Síce romantická linka bola o čosi rýchlejšia, ale nejako mi to nevadilo, keďže všetky tie udalosti išli medzi nimi prirodzene.

Takže, ak hľadáte milú a vtipnú oddychovku s pikantnými scénami, tak smelo do toho. Ja sa už teším na Foxa a Hannah, keďže ukážky na ďalšiu časť, tiež stoja za to.

MichaelaJan
14.09.2022 5 z 5

Hezké, příjemné čtení. Musím přiznat, že podle obálky mě kniha noc nezaujala a kdybych si nepřečetla kladnou recenzi asi bych se do knihy vůbec nepustila. Ale hned jak jsem se začetla jsem knihu milovala. Hlavní postavy jsou skvělé, příběh hezky plyne a rozhodně není nouze o erotické scény. Které jsou napsané skvěle. Doufám, že vyjde druhý díl o sestře Piper.

Andrejka91
12.09.2022 5 z 5

Podle obálky bych si knihu asi nikdy nekoupila, ale ještě že jsem neudělala takovou chybu, protože by mě to jinak mrzelo.
Musím ocenit neotřelé prostředí, rybáři jako hlavní hrdinové v knihách často nebývají a do tohoto rybáře jsem se naprosto platonicky zamilovala.
Piper mi ze začátku moc neseděla, byla to taková rozmazlená pipina, ale během knihy se vyvíjela a našla samu sebe.
Kniha je napsaná skvěle, stránky ubíhají pod rukama samy a knihu nejde odložit. Erotických scén na mě tak akorát, hezky napsané. Romantika a jiskření taky super. Jediné co mi trošku vadilo, že kniha je napsaná ER formou, což moc nemusím ale tady mi to až tak rušivé nepřišlo.
Závěrem je to moc povedená knížka a mile doporučuji všem.

ivetdos
05.09.2022 3 z 5

Osvěžující, romantický příběh plný erotiky, který v sobě skrývá hned několik témat jako je nalézání rodinných kořenů, lásky a smyslu života.

Přerod z rozmazlené influencerky v ženu, která se našla v roli, která by ji ani ve snu nenapadla. Romantika až na půdu, tak trošku „enemies to lovers“ linka, která ovšem nemá dlouhého trvání – na mě byla až příliš zrychlená. Knížka se mi líbila, ale tuším, že ji trošku uškodil překlad. Bylo mi stydno u volby některých slov (tak dneska už snad nikdo nemluví) a lehce mi kazila můj výsledný dojem z knihy. V zahraničí se těší velké oblibě, ale upřímně moc nerozumím proč.

Určitě je to dobrá oddychovka, kterou bych si hned vzala někam na lehátko k moři, ale mezi nejlepší knihy svého žánru ji určitě řadit nebudu. Tuhle autorku asi radši příště v originále :D

@knihomaniak

Kristyna_Bubu
03.09.2022 3 z 5

Hodně mě baví přesně tento typ oddychovek, kdy hlavní hrdinka mění své působiště - většinou velkoměsto a ocitá se v jí neznámém prostředí - venkov, maloměsto... Postupně se začleňuje do místního kolektivu, navazuje nová přátelství a potkává lásku. Tady je tomu nejinak Piper, která miluje večírky a je celebritou na sociálních sítích, se přesouvá - proti své vůli - se svou ségrou do přístavního městečka, kde každý každého zná a obyvatelé si neberou servítky. Obzvlášť ne fešnej námořník Brandon ️ Moc se mi knížka líbila, hlavně to vykreslení prostředí, hned bych se tam na pár měsíců přestěhovala! Jediný, co mi nesedlo, byly ty erotický pasáže. Nejsem žádnej puritán, ba naopak, ale tady v tom typu literatury mi to nějak nesedlo, nevím...

houdkic
01.09.2022 2 z 5

Se vzdycky na neco tesim, a pak jsem akorat zklamana… Jako letni oddechovka je to fajn, myslim, ze k mori idealka. A taky to ma hezkou myslenku, ze penize, slava a instagram nejsou stredobody vesmiru a zivota. Nicmene tak vsechno dobry konci.

Lechtivych scen bylo az presprilis, aby totiz spolu provozovali sex asi tri kapitoly po sobe, to uz na me bylo moc. Nehlede na to, ze byli nadrzeni jak pubertaci a jeste ty kecy do toho. Proboha?! Opravdu nekdo takove veci rika? Protoze mne to spis prislo smesne.

Brendan, ktery mel byt ztelesnenim nejvic sexy veci v pribehu, pro me byk naprosto nechutnou postavou o kterou bych si neoprela ani kolo. O prihlouple Piper nemluve.

A “nabijeci stanice” me zabila, to je fakt hrozny :D

bookbug_cz
31.08.2022 2 z 5

Na Holku přes palubu jsem se těšila, neboť sklízela neskutečně kladné recenze. Říkala jsem si, že zrovna teď potřebuji nějaké milé, odpočinkové čtení s kapkou humoru. Bohužel jsem asi potřebovala něco víc.

Piper Bellingerová je osmadvacetiletá zhýčkaná dívka, která se jen baví na party, až nadměrně pije a nakupuje si značkové a předražené věci. V jednu chvíli ale udělá průser obřích rozměrů a její otčím ji pošle na venkov, aby se postarala o odkaz jejího biologického otce, který zemřel již před dávnými lety jako rybář na moři. Na její cestě k „převýchově“ ji doprovází i sestra Hannah, možná trochu menší dámička, pořád ale taky pěkně rozmazlená. Holky žijí v jiném světě, a tak je venkov a jeho „jednoduchost“ poměrně dost negativně překvapí. Život jim udeří takovou facku, že se v tom plácají jako ryby na suchu. A že těch ryb tady všude kolem je!

Potkávají spoustu lidí, od štamgastů, pracovníků na lodích, babičku Opal až po sexy bručouna Brendana, který měl knize dodat potřebný šmrnc! Těšila jsem se na spoustu sarkasmu, nepříjemností, vtipných a humorných scén a především na postupné poznávání Pipeřiny pravé povahy. Ale to bohužel nepřišlo. Piper si prakticky od prvního okamžiku všechny získala, i přesto, že se chovala fakt na facku a Brendan? Ten o ní mluvil v „rajcovných“ větách po pár kapitolách, i když dle mého neuměla nic nabídnout. To se vážně všichni chlapi zblázní do hezké fasády a zbytek jim je jedno? Sexu a intimních scén tam bylo dost, i když docela zvláštně popsaných. Některé výrazy bych od postavy jako je Brendan nečekala. Ale možná to pokazil překlad? Nečetla jsem originál, tak nemůžu posoudit.

Celkově hodnotím jako průměr, ale věřím, že všechny ty nadšené reakce mají své opodstatnění.

happy19
30.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Jsem okouzlena,kapitáne,-))
Skvělá kniha na rozloučení se s létem!
Příběh má být i ve filmové verzi,tak doufám,že se převážně budou držet předlohy!
Úžasná chemie...vtip a příjemné počtení!
Nenechte se odradit nepovedenou obálkou:-)

„Než cokoliv vzdáš, uvědom si nejprve, proč si s tím začal.“

babystar
28.08.2022 3 z 5

Můj bezprostřední dojem - vyhozené peníze. Variace na téma "pravá blondýnka". Rozmazlená, bohatá dívka se za trest dostane do rybářské vesnice, kde si ji všichni oblíbí, ona se zamiluje a úplně se změní. Jako oddechovka k vodě dobré.

Nika151
24.08.2022 5 z 5

Kniha vypráví příběh “přerodu” na první pohled rozmazlené a zhýčkané Piper, která se zahazuje s bohatými floutky z LA, do uvědomělé ženy milující rybáře ze zapadlého městečka. Potěší všechny romantické duše a milovnice drsných pracovitých mužů. Vtipné a svěží letní počtení.

léto romance americké romány

Tessa Bailey