Hodná holka

Hodná holka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259968/bmid_hodna-holka-rHq-259968.jpg 4 366 114

Napínavý a strhující thriller Hodná holka je překvapivý literární debut, který odhaluje, že ani v dokonalé rodině není nic takové, jak to na první pohled vypadá... Rozhodla se však jít svou vlastní cestou a stala se učitelkou na obyčejné státní škole. Jednoho večera se vypravila do baru, kde se měla sejít se svým příležitostným přítelem, ale když on na schůzku nedorazí, odchází s tajuplným cizím mužem. Colin Thatcher jí zpočátku připadá jako ideální kandidát pro vztah na jednu noc, ale záhy se ukáže, že když souhlasila, že s ním půjde domů, udělala největší chybu svého života. Colin měl za úkol Miu unést a předat ji svému zaměstnavateli, který ji hodlal použít k vymáhání výkupného. Ale celý plán se radikálně změní v okamžiku, kdy se Colin rozhodne Miu místo toho ukrýt v odlehlé chatě v hlubokých lesích, kde ji nenajde ani policie, ani nelítostní zločinci, kteří si ho najali. Miina matka Eve a detektiv Gabe Hoffman jsou ochotni udělat cokoli, aby Miu našli, ale nikdo z nich netuší, že emocionální zmatky, které vypjatá situace vyvolá, nakonec život celé rodiny doslova roztrhají na cucky.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Good Girl , 2014

Naďulka
17.11.2017 5 z 5

Krásný příběh s neočekávaným koncem! Po dlouhé době knížka, která se mi moc líbila a kterou doporučím mým blízkým. Kdybych mohla, dám šest hvězdiček

kiraa
06.11.2017 4 z 5

Příběh svým způsobem zvláštní, zejména co se týče střídání kapitol "předtím" a "potom". Ale to nic nemění na tom, že jsem se nechala vtáhnout do děje a čekala na ten překvapivý závěr, který byl zmiňován v předchozích komentářích. Je fakt, že nějakou "levou" jsem malinko tušila, ale, že až tak "levou", tak to jakože úplně ne.) Každopádně čtivá, příjemná prvotina, která si u mě místo na polici našla.

gordon13
04.11.2017 5 z 5

Kniha, na kterou nemohu zapomenout, vryla se pod kůži

tess.de.veles
23.10.2017 4 z 5

POSLEDNÍ DVĚ SLOVA MĚ DOSTALA.....

Dresia
19.10.2017 5 z 5

překvapivě dobré

romana0733
14.09.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, ten konec mě překvapil, čekala jsem něco jiného. Zvrat na samém konci byl nečekaný. Za mě 5 hvězdiček.

Eleanor-ka
05.09.2017 3 z 5

Velmi, opravdu velmi zvláštní příběh! Místy jsem si říkala, že je to prostě fikce až příliš přitažená za vlasy. Ale líbila se mi zápletka, líbilo se mi, jak je v knize vyobrazen kontrast naprostých protikladů dvou životních úrovní. Realistické chování únosce, který jednal v rámci nezbytnosti - jeho počáteční příliš hrubé, abstraktní chování "psychopata" se postupem mění v přirozené cítění člověka. Začátek byl poměrně strohý, jinak byla kniha psána poutavě - ovšem co mi vadilo, bylo, že byl po celou tu dobu děj bez překážek, zcela klidný a bez zápletek. Dle mého by kniha přidala na kvalitě, kdyby byla doplněna pár erotickými scénkami.

Za mě dobrý.

Calibra
25.07.2017 4 z 5

Kniha čtivě napsána. Lehce se četla, druhou polovinu jsem dala na jeden zátah. Přemýšlela jsem proč není příběh vyprávěn z pohledu hlavní hrdinky, na konci mi to došlo, nemohl by být překvapivý konec... A musím se přiznat, že v jednu chvíli mě bolelo srdce.

marci137
12.07.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.
Děj velmi zajímavý, stále se něco dělo. Málo postav, takže se člověk neztrácel.
TOP KONEC!

MahulenaK
14.06.2017 5 z 5

Hodná holka mě totálně dostala. Nic jsem o knížce nevěděla, jen znám osobně překladatele, a zajímalo mě, jaké překládá knížky. Fakt jsem byla nadšená, na konci jsem si pěkně pobrečela, a hned si rezervuji Andílka.

limetka2008
19.03.2017 4 z 5

Dobře napsaný román, konečné rozuzlení mi ale přišlo do děje trochu násilně naroubované, když předtím se půl knihy jen dozvídáme, jak byla ve srubu a při lovení ryb zima a až tak moc se tam toho neděje. Nicméně není to špatná kniha.

Hella
10.03.2017 5 z 5

Vynikající psychologický thriller. Vynikající. Doporučuji!

Gabrinela
02.03.2017 3 z 5

Četlo se vcelku dobře, ale připadalo mi, že skoro celou knihu čekám a čekám, až se "něco" stane. Škoda, že jedním z vypravěčů nebyl otec, knihu by to určitě hodně oživilo.

Gibis
22.02.2017 5 z 5

Mám ráda psychologické thrillery, pohledy do duší a myslí zúčastněných. Tentokrát vyprávěno z pohledu matky unesené dívky, z pohledu detektiva a nejzajímavěji ze strany únosce. Hodně dobré a konec opravdu překvapivý. Za mě 5* a chuť začíst se do Andílka.

olle3
15.02.2017 3 z 5

Už asi od půlky mi bylo jasné, co se z toho vyklube, přesto se autorce podařilo mě na konci překvapit. Kniha se četla lehce a svižně, rozdělení příběhu na před a potom bylo zajímavé.
Možná bych měl dát vyšší hodnocení, ale detektivky prostě nejsou mým žánrem, proto dávám tři.

micha-ella
15.02.2017 3 z 5

Mně střídání časových rovin vadí, mám raději jednotnou dějovou linii. K příběhu jsem měla i další výhrady. Ta holka mi ani na začátku nepřipadala hodná, ale hodně rozmazlená - krásná, bohatá, nespokojená - a kdyby příběh vyústil kladně, jak by to soužití asi dopadlo?
A završila to věta: ,,tehdy mi bylo 12 let" velmi nepravděpodobné
...

kackahracka
07.02.2017 3 z 5

Docela by mi stačilo, kdyby knížka skončila někde po první třetině. Padouch by zůstal padouchem, rodina rodinou, dobro by zvítězilo nad zlem...Ne že bych vyhledávala pohádky, ale nejspíš jsem v životním období, kdy mě tyhle témata, ve kterých se probírá nešťastné dětství, zbytečně dojímají. Dávám hvězdu za skvělé zpracování prolnutí dvou časových linií, další za zajímavý námět a třetí za překvapivý konec. Strhávám za to, že když si to tak zpětně dávám dohromady, moc mi nesedí chování hlavní hrdinky, a taky za to, že ač byla knížka skvělá, zanechala ve mě tak negativní pocit.

Laura_Petite
21.01.2017 5 z 5

Tato kniha je jednoduše perfektní! Stala se pro mne velkou inspirací a vřele doporučuji každému milovníkovi detektivek a thrillerů! :-)

crazyslunicko
01.01.2017 3 z 5

Snadna k precteni, orientace mezi postavami promyslena.. Konec ac jsem ocekavala jak to dopadne prekvapujici.. Mozna jsem cekala vic akce v deji, ale i tak mohu hodnotit jako dobrou knihu..

Christienne
24.10.2016 3 z 5

Trvalo dlouho, než jsem se do knihy začetla. Hodnotím průměrně, podobný konec jsem očekávala.