Hodiny bez ručiček

Hodiny bez ručiček https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62029/bmid_hodiny-bez-rucicek-nLm-62029.jpg 4 7 3

Román americké spisovatelky McCullers, patřící k jejím nejzávažnějším dílům. Jeho děj se odehrává na americkém Jihu a je rozdělen do několika vzájemně se prolínajících pásem, z nichž každé má svého hrdinu. Jde tu o tragicky vyhrocené střetnutí názorů staré generace, zastávající nepsané zákony a zvyky, s mladou generací černochů i bělochů, uvědomujících si nesmyslnost rasových předsudků. Doslov „Paralely života a umírání“ napsal Radoslav Nenadál.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Clock Without Hands , 1961

Alma-Nacida
05.03.2023 5 z 5

Moje oblíbená kniha, mám vydání, kde je tato novela společně se Svatebčankou, a nebude to náhodou, obě novely mají mnoho společného. Smutek, smíření s osudem, drobné radosti a pohled, který ukazuje, že mnozí jsme "v pasti" a že bychom mohli snad na druhé nahlížet bez předsudků, místo abychom po ležících v prachu ještě šlapali. Bohužel, takový je svět.

PREBURDA
27.09.2021 5 z 5

Děj této knihy pojednává o smutném životním osudu čtyř hlavních postav, které se navzájem prolínají. Každý ho má jiný a dalo by se říct, že končí velmi smutně, ale to je život. Každému je životní dráha "naplánovaná" jinak. A do toho ještě propletené nenávistné spory mezi "bílými" a "černými".
Čtivý román, i když smutný, ale líbil se mi.

WEIL
14.09.2011

Moc smutná, melancholická kniha.

americká literatura

Carson McCullers