Hod mrtvou labutí

Hod mrtvou labutí
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387054/bmid_hod-mrtvou-labuti-sti-387054.jpg 4 268 268

Zneklidňující, drsné i zábavné povídky plné neotřelých situací a originálního humoru. Operní pěvec a režisér Líbezný se stane aktérem mezinárodního byznysu a politiky. Na Nuselském mostě však spěje k činu, který má ukončit jeho trápení. Jedenáctiletý Afričan Odongo, jehož adoptovali na dálku bezdětní manželé Peter a Nikol, stojí tváří v tvář střelné zbrani v očekávání konce svého života. Všichni se stali kolečky ve špinavé hře, narýsované ve vysokých patrech bruselské byrokracie. Režisér Dejvického divadla Krobot se pod tíhou nedostatku financí uchýlí s celým souborem k pokoutnímu prodeji kuchyňského nádobí ve stylu „šmejdů“. Ne že by si za to on, Odongo, Peter či Nikol, stejně jako pěvec Líbezný nemohli sami… Všechny Hüblovy povídky mají dvojznačné hrdiny, napůl záporné, napůl kladné, a vždy nepříjemně a dotěrně blízké. Je to zneklidňující, drsné i zábavné čtení, protože Hübl disponuje originálním smyslem pro humor i nakažlivou chutí vymýšlet neotřelé situace a spojení.... celý text

IrenaLuzarová
04.03.2019 5 z 5

Vlastně souhlasím se všemi předchozími komentáři. Velmi čtivé, vtipné, trefně sarkastické a dobře napsané. Z černého humoru a závěru mnohdy zamrazí - Heslo, Hod mrtvou labutí. Opravdu nás čeká takto kontrolovaná budoucnost jako v Průmyslu 4.0? Takhle fungují propletence uměleckého ztvárnění, sponzorovaného podnikateli, řízené mezinárodní politikou? Divotvorné hrnce jsou výchozím materiálem pro seriál Zkáza Dejvického divadla, který dnes startuje na televizních obrazovkách. A na závěr krutě líbezná detektivka Špacírflinta. Rozhodně doporučuji k přečtení a myslím, že o autorovi určitě ještě uslyšíme. Jeho styl odráží, že pracuje se zkratkou a momentem překvapení jako kreativec, vymýšlející reklamy. Knihu hezky doplňují podařené ilustrace.

lucie2169
24.02.2019 5 z 5

Perfektní čtení - autor jde přímo na věc, je jízlivý, sarkastický a trefuje se přímo do černého. Konečně kniha, která s vtipem podává současný svět takový, jaký opravdu je, a komu se to nelíbí, ten ať se jde vycpat :) Někdo to tu přirovnával k novodobému Švandrlíkovi, což podle mě docela sedí. Jedním slovem super, už se těším na další nekorektní knížku!

musska
08.02.2019 5 z 5

Tohle bylo nečekané, přistála u mě kvůli výzvě, má moc pěknou černobílou obálku :) Přečtena během pár dnů a rozhodně pobavila, místy nečekaně drsné konce kapitol, ale nakonec napětí až do poslední stránky. Dejvický si úplně dovedu představit při takové šarádě, dost to oživilo možnost si to zcela konkrétně představit.

bgott
04.02.2019 5 z 5

Jsem překvapená, pobavená a nejsem si jistá, nakolik jsou některé situace ještě fantasmagoricky absurdní a na kolik už (bohužel) reálné. Báječné čtení, které nelze než doporučit.

LaFiala
02.02.2019 3 z 5

Některé části na mě byly trochu moc. Občas jsem si říkala, že to asi nedočtu, ale na další stránce jsem kulila oči a dočetla.
Povídky jsou velmi různorodé, některé téma mi bylo bližší, jiné mě míjelo. Líbila se mi pestrost prostředí a postav, skutečně tu není žádný naprostý klaďák, jsou to jenom lidi, kteří mají nějakou představu o životě, chtějí ji naplnit a narážejí na představy ostatních. Často jsou to nárazy fatální a mrtvých jako v severské detektivce.

bagel
31.01.2019 2 z 5

Na mě příliš silná káva...

elcapitano
27.01.2019 5 z 5

Opravdu zábavné! Černý a místy sebevědomě nekorektní humor. Zajímavý je rozptyl námětů a prostředí.
Mě osobně nejvíc pobavilo strefování se do letenských hipsterů, úplně jsem je viděl a některé bych nejspíš mohl i pojmenovat jménem:)
Pro sebe jsem si během četby říkal, že mi to vlastně připomíná takového současného Švandrlíka.

MakiMel
19.01.2019 5 z 5

Fascinující ve všech směrech. Svižné tempo, nečekané zvraty, osobitý humor. Dlouho jsem se tak nepobavila.

los
17.01.2019 3 z 5

povídky ve sbírce obsažené jsou velmi různorodé, sbližuje je snad jen nesmlouvavý černý humor a překvapivě originální a poutavý jazyk, které mne u Hübla zaujaly od prvních stran; i témata jsou nová a zápletky nepředvídatelné = po velmi dlouhé době jsem s chutí přečetl českého autora a byl odměněn skvělým čtenářským zážitkem

doporučuju především dvě povídky, tu, která dala název celému souboru, a poslední (nejméně mne zaujaly první a ta o Dejvickém divadle)

Amanita79
16.01.2019 5 z 5

Už dlouho jsem se tak pěkně "nekorektně" nepobavila. Místy jsem se smála nahlas, což je u mne při čtení dost vyjímečné. Z povídek u mne vítězí Divotvorné hrnce.

Hecuba
01.01.2019 5 z 5

skvělé - srdečně doporučuji

hs777
16.12.2018 5 z 5

Neotřelé, vtipné, jízlivé a kousavé - velké překvapení a parádní zážitek. Pobavilo mě zapojení reálných postav ze současného světa. Pro mne byla jednoznačně nejlepší Špacírflinta.

petrarka72
13.12.2018 5 z 5

Tohle je tak parádní čtení! Ironické, sarkastické, zlé, pracující s cynickým a černým humorem, trapností i nechutností, a přitom zvláštním způsobem empatické a lidské. A hlavně - Ondřej Hübl umí vyprávět, držet napětí a překvapovat. Top 3: Hlas barvy lesního jedu, Divotvorné hrnce, Špacírflinta. Díky za tohle překvapení.

Koškin
16.11.2018 5 z 5

Kaleidoskop nápadů, fantasmagorických, místy absurdních. Příjemné čtení, osvěžující a nápadité. Po čase jsem se u čtení hluboce zasnil a upřímně zasmál.

Tydvik
27.10.2018 5 z 5

Tohle bylo skvělé. Tak strašně a krásně nekorektní, velké díky. Už hodně dlouho jsem se tak nebavila. Každopádně až pojedu příště tramvají přes Letnou, a tam bude třeba zrovna náhodou plápolat velká hranice, kolem ní to bude samý hipster, jeden poslanec a skupina prvovoliček ve věku 18-22, budu vědět, co na ní hoří.