Hobit - komiks

Hobit - komiks https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/7220/bmid_hobit-komiks-xhe-7220.jpg 4 206 28

Hobit je příběh Bilba Pytlíka, klidného a spokojeného hobita, kterému se celý život obrátí vzhůru nohama, když se připojí k čaroději Gandalfovi a třinácti trpaslíkům na výpravě za ukradeným pokladem. Je to cesta plná nebezpečí - a na konci musí Bilbo samojediný čelit strážci tohoto pokladu, nejobávanějšímu draku v celé Středozemi... Okouzlující Tolkienova předehra k Pánu prstenů je jednou z nejmilovanějších knih všech dob. Dík uvážlivému zkrácení a krásným ilustracím se grafický román Davida Wenzela stal bestsellerem a klasikou svého žánru. Toto revidované vydání obsahuje více než 30 stran nových autorových ilustrací a vylepšení a bylo nově nascanováno z originálních obrazů, čímž pro potěšení starých i nových příznivců Hobita vznikla definitivní komiksová verze.... celý text

Komiksy Fantasy
Vydáno: , Argo

The Hobbit: Graphic Novel

Veve721
26.03.2017 2 z 5

Přestože je na Hobitovi množství pozitiv, našla jsem si i dost negativ. Hodnotím dvěma hvězdami, což není zrovna dobré hodnocení. Jenže pravdou prostě je, že když bych chtěla napínavý příběh dobrodružné výpravy, sáhnu po sérii Deltora (a vůbec nevadí, že je to dětská literatura) nebo po krásně ilustrované Dračí kronice, zatímco kdybych chtěla kvalitní čtivý komiks, tak si radši přečtu něco od Marvelu. Dokonce ani mezi grafickými zpracováními knih nezařadím Hobita nijak vysoko - mnohem radši doporučím grafickou novelu Vampire Academy, která je akční a dlouhá tak akorát, aby nestihla nudit.

Vysky
16.09.2016 4 z 5

Tento kousek jsem četl brzy poté co poprvé vyšel v mých 10 letech a pamatuji si, jak mě kniha zaujala, ale nejen svým obsahem, ale také po vizuální stránce. Komiks byl velmi hezky nakreslený. Kniha je ale mnohem lepší, co si budeme povídat

Luvák
21.07.2016

Jak podotkla má matka: V té době se na Tolkienovi přiživoval každý, kdo měl díru do zadku.

Kamča666
02.06.2015 2 z 5

Ne, ne a ne. Komiks se mi prostě nelíbí. Jedná se o zkrácenou verzi klasické knihy, což je ale samozřejmé a nelze to hodnotit záporně. Co se týče ztvárnění, Gandalf je podle mě nejlépe nakreslená postava z celého komiksu. Takhle nějak jsem si ho představovala podle klasické knihy. Ovšem trpaslíky jako vystřižené ze Sněhurky, jsem nějak nedokázala překousnout. A co teprve elfové, kteří mají povětšinou shodný sestřih podle hrnce. Na to, že to mají být krásné bytosti, tu jsou ztvárněni neobyčejně ošklivě. Ale naopak se mi líbilo vykreslení krajiny a různých interiérů.

Alex.Barunka
31.03.2015 3 z 5

Pokud se někdo na klasického Hobita necítí, je pro něj zkrácená komiksová verze ta pravá, avšak Gandalf jako Mrazík mě opravdu nepotěšil, nemluvě o trpaslících.

MP17
09.02.2015 4 z 5

Originální Hobit je spíš až pro větší děti, ty menší tak rychle nevstřebají ty rozvláčné Tolkienovy texty, nebo ani nepochopí jeho jemný humor. Takto v komiksovém balení to pro ty malé není tak náročné.

moonchild
27.02.2014 3 z 5

Komiks se mi líbí méně než kniha.Nelíbí se mi jak je nakreslený.Více si užiju klasickou knihu než komiks.

miklaras
28.12.2013 3 z 5

Samozřejmě, že oproti knize se těžko hodnotí komiks, ve kterém člověku masírovaném Mrazíkem a jinými obludami vadí poněkud ruské vzezření trpaslictva, leč...je to Hobit a proti filmu knihu nezničil a nepokřivil.