Hlídač č. 47

Hlídač č. 47 https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160720/bmid_hlidac-c-47-0Ir-160720.jpg 4 217 45

Psychologické drama o válečném veteránovi, který se vyrovnává se svým osudem, životními zkušenostmi, láskami a s osudovou žárlivostí. Hrdina, který nadevšechno miluje lidi a k životu nutně potřebuje kontakt s nimi, hrozí se návratu do tvrdé, samotářské služby a po vyléčení svou hluchotu předstírá. V této hluchotě však pozná všechnu drsnost, sobectví a zlomyslnost lidí. Knížka se stala literární předlohou nového filmu Filipa Renče s Karlem Rodenem v hlavní roli. Román Josefa Kopty zfilmoval poprvé v roce 1937 Josef Rovenský s hercem Jaroslavem Průchou. Druhou verzi, v níž spojil režii s hlavní rolí, natočil roku 1951, už v americkém exilu, Hugo Haas pod názvem Pickup.... celý text

babajagaE
05.07.2012 5 z 5

Výborná kniha, které se film vůbec nepřiblížil. V knize je hlavné hrdina optimista a má rád lidi a autor to vše krásně napsal. Prvně jsem viděla film, který se mi vůbec nelíbil, byl velice pochmurný a pak mi byla nabídnuta kniha, která je pravým opakem. Doporučuji přečíst

Miranda
30.04.2012 5 z 5

Velmi působivý příběh, se kterým nemá film stejného jména režírovaný Filipem Renčem prakticky nic do činění. Hlavní myšlenka této knihy (působení pomluvy na život lidí) totiž byla autorem stejnojmenného filmu ignorována. Nebo vám přijde totožná pomluva se skutkem?

Klaudie27
24.01.2012 5 z 5

Výborná kniha se zajímavým srdceryvným příběhem, filmové ztvárnění není špatné, ale jelikož jsem nejprve četla knihu, nedám na ni dopustit.

Ver8nika
31.07.2011 4 z 5

Kniha mě nadchla daleko více než film, u filmu jsem se i nudila. Doporučuji přečíst

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Doporučuji knihu i film se skvělým Karlem Rodenem.