Hledači mušlí

Hledači mušlí https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64313/mid_hledaci-musli-65b3d5e313e2e.png 4 146 146

Penelopa Keelingová se může podívat na svůj bohatý a pestrý život.Krásné dětství v Londýně a Cornwallu,nešt'astné manželství a vzpomínka na jediného muže,kterého opravdu milovala.Měla tři děti a život jí naučil brát je takové,jaké jsou.Tento příběh neobyčejné ženy je ....

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Shell seekers , 1987

Jonna
24.05.2016 4 z 5

Vždycky, když potřebuji "restart mozku" sáhnu po červené knihovně, a Hledači mušlí jsou dobrou volbou, takže už jsem je přečetla nejméně třikrát a zatím mne neomrzeli. Autorka umí skvěle vystihnout postavy, vyprávění má spád, s knížkou se zasmějete i si posmutníte. Prostě vše, co by ve správném románu pro ženy mělo být. Zároveň nepíše autorka (alespoň v téhle knize) nijak triviálně, což mě od podobných knih většinou odradí. Nečekejte od knihy existenciální otázky a zásadní řešení všehomíra, a skvěle si počtete.

limetka2008
12.02.2016 4 z 5

Tuto autorku většinou nečtu, ale na radu kamarádky jsem se do knihy pustila a dobře jsem udělala - není to přeslazené a je to hezký příběh. Penelopa je kouzelná! Chtěla bych jednou jako stará dáma mít její moudrost a nadhled, s nímž přijímá život takový jaký je.

princesse
23.11.2015 5 z 5

Skvělá, krásná, čtivá a dojemná kniha. Skutečně se skvěle četla. Žádná nudná a prázdná místa. Povedené dílo od paní Pilcher. Doporučuji vřele k přečtení. Za mě rozhodně plný počet hvězdiček.

evelýny
06.11.2015 5 z 5

Krásný, velmi dojemný příběh lásky k rodičům, muži, dětem, životu, který se točí kolem jednoho obrazu a na který rozhodně dlouho nezapomenete. Současnost příběhu se prolíná s minulostí a to činí knihu napínavější a místy záhadnější. Životní příběh Penelopy mě několikát dostal doslova do kolen. Po dočtení vám nezbude nic jiného, něž si společně s Penelopou říci: "Je lepší milovat a ztratit, něž nikdy nemilovat." Při dočítání příběhu slabším náturám radím: "Připravte si kapesníky." Já k tomu potřebovala ještě lehké antidepresivum (mě ten příběh fakt dostal). Navzdory několika hluchým místům v textu musím dát plný počet bodů.

zulanek
28.10.2014 4 z 5

Krásný čtivý román,tohle dílo jsem si opravdu užila.

Faustka
25.09.2014 5 z 5

"Všechno bylo dobré. A co je dobré, to se nikdy neztrácí. Zůstává naší součástí, stává se částí naší osobnosti."

Velmi silný a krásný příběh, který mi připomněl, že život se má žít.

nova8907
14.08.2014 5 z 5

Souhlasím,tuto knihu mám uloženou v knihovně mezi svými nejoblíbenějšími :-)

zuzepka
27.07.2014 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih.Čtu opakovaně,nejlépe o dovolené-tak jako letos.I když vím již od začátku průběh děje a jednotlivé postavy mi ožívají před očima.Vůbec mi to nevadí,rodinné ságy a příběhy prostě miluju.Když je hlavní hrdinkou silná žena s něžnou duší a bojovným duchem jako Penelopa tak to nemá chybu.Prostě romantika jak má být.Knihu řadím od Rosamunde Pilcher k jejím nejlepším.Filmové zpracování se mě nelíbilo -kniha je prostě kniha,víc se do ní vejde a vykreslení charakterů jednotlivých postav je vždy zdařilejší.Hlavně pro čtenáře s fantazií.

martinka_d
12.07.2014 5 z 5

Mně se kniha velmi líbila, trochu mi to připomínalo Betty MacDonaldovou.
Jen mě mrzí, že kniha nepokračuje, určitě by se dalo psát dál :-)
Je to krásný ale velmi smutný příběh a určitě stojí za přečtení!

Spineli
25.06.2014 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale čekala jsem od ní víc. Příběh je něčím zajímavý, ale místy dost rozvláčný. Tento druh literatury není úplně můj šálek kávy, ale jako lehké čtení na dovolenou mohu doporučit.

amysa
16.06.2014 4 z 5

Knížka, u které se tak hezky a příjemně odpočívá, někdy text plyne pomaleji, někdy čtete až s neočekávaným napětím. Doporučuji jako ideální čtení na dovolenou, na bezmála 600 stránkách se odehrává životní příběh Penelopy a její rodiny, vzpomíná na své krásné dětství, válečné mládí a užívá si konečně spokojené a zasloužené stáří na venkově. Každá kapitola nese název osoby, se kterou je život Penelopy nějak propojen a během čtení nebudete ani dlouho pátrat, proč se knížka jmenuje "Hledači mušlí".
Ještě netušíte, jestli si jí chcete přečíst? Svou pozvánku završím pár slovy vypůjčenými z anotace na obálce knihy...

O příběhu Penelopy ostatně kdosi napsal : " Je to jedna z knih, kterou je možno nejen číst, ale i milovat. Je to kniha, kterou s úsměvem čtenář po přečtení odloží, ale od které se nikdy neodloučí."

maminka1976
20.04.2014 5 z 5

Moc krásná kniha.

Moška
22.03.2014 5 z 5

Touto knihou jsem se s Pilcherovou setkala poprvé - a hned mne nadchla. Přestože je řazena mezi autorky píšící tzv. ženské či milostné romány a to právě nevyhledávám. Hledači mušlí se vymykají a to naprosto. Byli mi oporou v těžkých chvílích a po mnoho zim (vážně, několik zim po sobě) mi pomáhali z depresí. Možná proto, že Penelopa to měla ještě těžší :-) Myslím, že až do smrti mi budou některé myšlenky vyskakovat v hlavě bez předchozího varování.

tynča
02.02.2014 5 z 5

Ohledně Pilcher jsem skeptická. Nemám ráda červenou knihovnu, ale tahle kniha mi byla doporučena s tím, že se vymyká typickému scénáři jejích slaďáků.. A měli pravdu. Kniha mně naprosto pohltila, během pár dnů jsem měla dočteno a můžu říct, že se mi opravdu líbila. Doporučuju

maminka1976
14.01.2014 5 z 5

Mě tahle hniha úpně pohltila i rozplakala.Moc krásné čtení a doporučuji.

zamiokula
28.09.2013

pro mně tedy rozhodně nudná nebyla!možná proto že jsem dříve narozená a mám dítě....naopak oslovila mne a to hlavně proto že vás nutí přemýšlet kde se vzala ta zvětšující se trhlina mez vámi a vaším dítětem,kterému jste všechno dala, a kdy to vlastně začalo?a překrásná scenérie Cornwalu a přírody to jen skvěle dokresluje...maminky čtěte\!

Titi
26.09.2013 5 z 5

Překrásná kniha, nádherný román o jedné starší ženě a její rodině. Uklidňující, dojemné. Vychutnávala jsem si každou kapitolu, každou stránku.

Selinute
12.03.2013 5 z 5

"Třešnička na dortu" mezi knihami Rosamundy Pilcherové. Je prostě nejlepší - úžasná a nemá chybu. A zase Cornwall, ta krajina s nádhernou přímořskou scenérií a dějem, který nás nutí ke čtení až dokonce. Rovněž filmové zpracování je hodně dobré, alespoň pro mě.

kattyV
14.02.2013 5 z 5

Judy24 - o tom ta kniha je. O atmosféře, náladě, o vztazích... Když čtu některé knihy od Pilcherové (zdůrazňuji některé, protože spousta jejích knih můžeme s klidným svědomím zařadit do červené knihovny) Ale tato podle mne k nim nepatří. Už jen nekonveční mládí Penelopy, ke kterému se postupně vracíme, zvláštní atmosféra otcových obrazů. popisy krajiny, kterou prostě vidím...no a pak se také nemohu ubránit přemýšlení nad tím, jak se to stane, že člověk s láskou vychovává děti a pak se vztahy s nimi docela naruší, Jak jen mohla mít tak originální a samorostlá Penelepa tak snobskou dceru? Asi geny po otci ( a jeho matce)... Prostě pro mne jsou Hledači mušli půvabnou knihou s kouzelnou atmosférou.

Shardlake
25.12.2012 3 z 5

Kniha má pěkný obsah a velice hezky se četla. Děj pojednává o střetu zájmů mezi matkou a vlastními potomky.

"Jsem opravdu šťastná žena, žiju s knihami, dětmi, ptáky a květinami v zahradě a mám hodně volných chvil, abych toho všeho užívala..."