Hledači absolutna

Hledači absolutna https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23312/hledaci-absolutna-23312.jpg 5 4 1

První bylo jméno: Hans Mont z Grentu; a jedna strohá nezáživná encyklopedie umění. A věta, že přijel do Prahy, žil tu a tvořil a pak se náhle ztratil. Jeho stopy zmizely v Damašku. Možná chtěl být sám a poznat tajemství života a smrti, na místech, kde byl zasvěcen velmistr řádu Růže a kříže – tajného řádu, který od nepaměti pomáhá hledat cestu těm, kteří o to stojí. AURORA AB LACRYMIS. Úsvit začíná slzami. Jedno z pravidel, kterými se řád řídí. Úsvit nového myšlení a chápaní souvislostí, jako když se poodhrne těžký závěs, který dokonale cloní jasnému světlu... ... celý text

Elsinor024
18.03.2018 5 z 5

Markétu Pilzovou si pamatuju už od její prvotiny Stigmata duše, kterou jsem četla před lety. Patří mezi knihy, na které se nezapomíná ani po dlouhých letech.
A přidávám k nim i tento příběh z rudolfínské Prahy. Autorka má velké nadání umění popisu - obrazů, věcí, emocí, nálad, trápení, hledání. Celý příběh tím vším ale neztrácí nit a pointu.
Nádherné metafory jako báseň bez rýmů. Přesně chápete, co chtěla vykreslit, jak to myslela, co cítila.
Každý hledá svojí cestou absolutno a - aurora ab lacrymis, úsvit začíná slzami.

2000  82%Stigmata duše Reinkarnační román
2002  85%Fénix - reinkarnační román