Hlbšie v podzemí

Hlbšie v podzemí https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211554/bmid_hlbsie-v-podzemi-211554.jpg 4 576 58

Podzemí série

Dobrodružstvo Willa Burrowsa pokračuje a na jeho mieste by teraz nechcel byť nikto z nás. Objavil stratený svet v Podzemí, prekonal strach a vydal sa ho bližšie preskúmať, aby našiel svojho otca. Pod Povrchom však vládnu iné pravidlá a Will s kamarátom zistia, že v Hlbinách číha nebezpečenstvo doslova na každom kroku. Ohrozovaní krutými styxmi, ktorí chystajú dlhodobý plán s nedozernými následkami pre ľudí na Povrchu, zostupujú hlbšie do Podzemia, odkázaní len na seba. Nedajte si ujsť svetový bestseller, ktorý s napätím číta celý svet!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (SK)

Deeper , 2008

evickakyticka
07.02.2018 3 z 5

Do podzemí jsem se ráda vrátila. První díl byl fajn. Tady jsme se ocitli hlouběji a pocítili sílu podzemí. Líbily se mi popisy prostředí, spousta zajímavých tvorů, průlezů, jezírek...vše co si jen člověk dokáže v podzemí představit. Potud skvěle. Co se mi ale nelíbilo už bylo jednání postav. Jejich ustavičné "zmrtvýchvstání" už mě ke konci docela štvalo. A co nejvíc zabilo moje dvě hvězdy hodnocení je vývin postavy Rebeccy. Kdo dočetl až do konce, ví proč. Taky dost nechápu, proč se k povrchu chová tak, jak je v knize psáno. Příští díl už asi číst nebudu. Škoda. Kniha měla spoustu plus, ale přes její mínusy se nedokážu přenést.

Leni.S89
05.06.2017 4 z 5

Nevím, jestli se mi víc líbilo dobrodružství v Podzemí nebo v Hlubině..každopádně tento svět se mi stále víc a víc zamlouvá a už se těším na další pokračování.

petra3242
18.04.2017 2 z 5

Ve srovnání s 1. dílem se tato kniha dost vleče. Štve mě, jak dětinsky se postavy chovají (jasně, jsou to děti, ale i tak - nemuseli by se hádat kvůli každé pitomině). Více se mi líbil příběh, který se odehrával na povrchu. Za mě 2 hvězdičky, a i tak si myslím, že je to docela vysoké hodnocení.

PanTomina
06.03.2017 2 z 5

SPOILERY!!!! .. Druhému dílu jsem dal šanci i přes velkou nespokojenost s dílem prvním. Druhý díl mi sedl více, ačkoliv to stále není žádná hitparáda. Velice plochý styl psaní (či překladu?) se nemění. Příběh je zajímavější, avšak předvídatelný a to i přes to, že se několikrát snaží zvednout zájem čtenáře takzvaným wow či až wtf efektem (např. brutalitou smrtí Cala, odporností scény zárodků dětí ve sklenicích). Znovu ale zdůrazňuji, že pro čtenáře cca12-17ti letého to může být velice dobro(či zlo?)družná kniha, ač přehnaně agresivní. Původně jsem chtěl druhým dílem skončit se sérií, ale jelikož jde kvalita mírně nahoru, zkusím jít i já ještě jednou společně s Willem a jeho přáteli hlouběji.

radusak9806
17.02.2017 5 z 5

Po prvním díle je očekávání dosti veliké a tato kniha ho naprosto uspokojí ale nepředčí. Opět se nemůžete odtrhnout od knihy a naprosto hltáte magický svět podzemí. Nicméně první díl se mi líbil více a s dost se ve mě probouzeli obavy, kam se celá série vyvine. Jestli to bude pokračovat v nastaveném standartu nebo to přejde do prodlužování dílů jen za účelem zisku. Bohužel nebudu napínat, varianta 2 je správně :(

NairaTwinte
17.11.2016 3 z 5

První díl měl originální příběh a byl celkem pěkně napsaný. Na tomtu dílu si ale pamatuji jen nekonečné bloudění tmou bez světla a života...

Sariska
27.10.2016 5 z 5

Výborná série. To, že se něco děje uvnitř zeměkoule bylo hodně nereálné, ale i tak jsme tomu věřila, protože třeba postavy působila skutečně a realisticky - ale ten podivný konec to bylo navíc.

Domca1
24.10.2016 2 z 5

Najprv pozitíva... áno, boli aj akčnejšie časti, dokonca zopár zvratov a trochu napätia. Ale polovicu knihy (!) tvorili opisy jaskýň. Aj keď treba uznať, že na trojstranový opis každej jaskynnej diery, do ktorej sa Will a spol. dostali (a nebolo ich málo) je potrebné mať veľkú predstavivosť. Dej bol v podstate o ničom, jednoducho utekali, občas na nich niekto postrieľal a potom objavili novú jaskyňu. Kniha má takmer 500 strán, ale dej by sa dal zhrnúť do pár riadkov.
Ďalšia vec je postava Chestera, ktorá ma neuveriteľne iritovala. Nebudem spoilerovať, ale mala som chuť ho riadne vyfliaskať, nech sa už chlapec konečne spamätá. Kapitoly s dr. Burrowsom boli rozvláčne a mala som chuť ich preskočiť.
Drake a Elliotová boli v pohode, aspoň kvôli nim dám 2 hviezdičky.
Po tomto nemám ani najmenšiu chuť na trojku, žiaľ.

sssmile
26.07.2016 2 z 5

Celkem nic moc. Děj protáhlý, přišlo mi, že tam pořád spí, jí, chodí a dost se hádají.

technolog
28.04.2016 4 z 5

Možná povedenější díl, než ten první.

nikikostadinova
04.03.2016 5 z 5

Upřímně. Vzhledem k tomu, že první díl, i když se mi líbil, byl ze začátku poněkud utahanější, bála jsem se většího rozsahu druhého dílu. Ale nezklamalo mě to. Mělo to daleko větší spád. Moc jsem si užívala večery, i dny ve škole ( o volných hodinách samozřejmě :-D) kdy jsem knihu četla. Takže za mně lepší než Ztracený svět. Úkol splněn. Jinak co se příběhu týče děj se Sárou tomu dodal šťávu a konec mě teda dostal vzhledem k předchozímu ději. Takže co nejdřív se mi snad do rukou dostane třetí díl, tak uvidíme.

Benjiki
30.12.2015 2 z 5

Platí stejný názor jaký jsem vyjádřil u prvního dílu. Jen s tím rozdílem že tohle je horší jako celek ještě víc. Opět si rituálně odplivuji nad místním nadhodnocováním.

Delinka
28.12.2015

První díl této série mě docela bavil a chtěla jsem se dozvědět, jak příběh bude pokračovat. Dlouhou dobu se v knize nic nedělo, pak pár stran trocha napětí a následně opět nuda. Zklamaně jsem knihu musela odložit a začít číst něco jiného, abych si zpravila náladu. Abych to shrnula: některé knihy jsou krátké a nejlepší a často spousta lidí nadává, proč ta kniha není delší. Možná to je dobře (fanoušci této série se mnou nebudou souhlasit), protože kdyby byly zbytečně natahovány stala by se kniha nudnou.

Sarfias
15.11.2015 5 z 5

Další díl, který mě přesvědčil o tom, že pánové Gordon a Williams mají neuvěřitelnou fantazii! Těžko se od knihy odtrhnout a těžko se s knihou loučí.

ŠtěpánJícha
08.10.2015

Výborná kniha!!!!

Jana_Z
21.09.2015 4 z 5

Jako dětská knížka je to dost drsné. Zajímal by mě názor některého z nich - možná už jsou z všudypřítomného násilí otupělé a potřebují hlavně tu akci, které je tu spousta... Kdybych tohle měla číst v dětském věku, asi bych to nedočetla a vězte, že další díly budou v tomto směru mnohem horší.
Nicméně dnes mě to baví.

tisha8409
05.08.2015 2 z 5

Panebože, tak v podzemí není báječný svět jako v tom filmu, ale nacisti, kteří jsou tak odporní?
No pro děti tohle asi vážně nebude.

TheDeepe
22.04.2015 4 z 5

.supr čupr

felix6338
15.02.2015 1 z 5

Jedna hvězda za celkové pojetí nápadu. Jinak se to dá přirovnat k Potterovi - čtení pro děti a mkládež prostě nemá být zahlceno rozervanými těly, krutostí, hnijícími mrtvolami a už vůbec nemá být zasazena hlavní úloha na bedrech dětí.
Dlouho dlouho se nedělo nic, děcka jsou uhádaní trotlové, všude okolop brousí až nacisticky zlí podivňáci, jsou zachráněni někým, kdo jimi vlastně pohrdá a kašle na ně...uniká mi nějak tak smysl tohoto dílu a děje.

Otázkou je, jak je možné, že fantasy v UK je tak strašně moc si navzájem podobná.

Matt Baker
04.01.2015 5 z 5

Druhý díl skvěle navázal na díl první. Přibylo tajemnosti a mnou milovaného objevování neznámého světa. Dále se mi zamlouvá větší a dynamičtější akčnost a rostoucí napětí. Výborným nápadem je zde i odhalení dlouhodobého globálního spiknutí obyvatel podzemního světa.