Hlavní města Evropy

Hlavní města Evropy https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110285/bmid_hlavni-mesta-evropy-65c8970bdee15.jpg 4 12 3

Kapesní encyklopedie v populární edici OKO přináší aktualizované informace o hlavních městech evropských států, tentokrát doplněné novými erby a fotografiemi. Třetí, doplněné vydání.

mi-380
mi-380
29.07.2020 4 z 5

Oko zahleděné do světa doby předinternetové, svazek 71. Místo fotografií příjemné ilustrace Ivany Lomové. Místo Záhřebu, Lublaně, Sarajeva, Podgorice, Skopje, Prištiny a Bělehradu jen Bělehrad. A také chybí Bratislava, Vilnius, Riga, Tallin, Minsk, Kyjev, Kišiněv. Rozpad východního impéria je sice na dohled, ale zatím se ještě stále jede podle mapy roku 1989.
Trpaslíci jako San Marino, Vatikán, Valletta, Monako, Západní Berlín ovšem nemohou chybět.
80 % (aktuálně 11 hodnotících s průměrem 78 %).

Podle staré legendy město založil dalmatský kameník Marinus, pocházející z ostrova Rabu. V době pronásledování křesťanů za císaře Diokleciána prchl z Rimini (301), kde pracoval při obnově přístavu, a uchýlil se do jeskyně na hoře Monte Titano. Tam založil poustevnu…
(San Marino)

MOu598
MOu598
18.07.2017 4 z 5

Knížka do kapsy, možno vzít sebou na cesty.
O hlavních městech Evropy, tak jak byl stav r. 2004 (údaje z r. 1989 doplněny stavem r. 2004).
Hezké, zajímavé, barevná foto. O historii, vývoji, současnosti, památkách i současném životě.

evelinaevelina
evelinaevelina
29.01.2013 4 z 5

Edice OKO a hlavní města - kniha vydaná na kvalitním papíře, info vždy od historického vývoje města po současnost, nejzajímavější nebo nejznámější místa, geografické umístění. Zajímavosti typu průměrné teploty. Doprovázeno fotografiemi a kresleným znakem města.