Ochránce

Ochránce https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372849/bmid_ochrance-4Lg-372849.jpg 4 79 27

Hlasy série

1. díl

Ve světě, kde jsou long drinky nedostatkovým zbožím, cizinec poslouchá hlas v hlavě, který mu říká, aby si koupil limonádu od dívky sedící na prašné cestě. Ten okamžik je spojí. Je velmi nebezpečné naslouchat svému vnitřnímu hlasu. Ti, kteří tak činí, mlčí. Tyto hlasy mají smysl. A když se Poutník potká s Lacey, má to svůj důvod, akorát o tom oba ještě nevědí. Postapokalyptický thriller pro čtenáře Stephena Kinga, Clivea Barkera a Neila Gaimana. Nový svět, ve kterém jsou největší hrozbou hlasy uvnitř vaší hlavy.... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Omega

Defender , 2017

misowi84
24.08.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetl opravdu velmi rychle. Vtahující již od první stránky.
Detailně vylíčené prostředí a postavy.
Rozhodně stojí za doporučení a přečtení :-)

Áňa 998
03.08.2018 5 z 5

Tahle kniha rozhodně stojí za přečtení. Možná pomalejší rozjezd, ale to se zlomí a Vás Ochránce pohltí. Nemohla jsem se odtrhnout, a se zatajeným dechem četla až do konce.

Veve721
16.07.2018 5 z 5

"Ochránce" je rozhodně knížka, která stojí za pozornost, obzvlášť, pokud jste fanoušky sci-fi. Přestože jde o autorčin debutový román, podařilo se jí vytvořit originální dílko, kterým předčí mnohem zkušenější spisovatele. Postapokalyptický svět, který vymyslela je děsivě realistický, brutální a krvavý - nic pro slabé povahy. Hlavní hrdinové jsou nesourodou směskou charakterů, která dohromady skvěle funguje. Odvážný samotář Poutník, dobrosrdečná Lacey, nezničitelná Alex a ukecaný kámoš Hlas... Kdo by dokázal odolat jejich kouzlu? Autorka se navíc vyhnula i největšímu klišé ze všech - lásce. V tomhle díle není ani kapka. Žádné muckání, muchlování, ochkání nad pevnými svaly a vyznávání nehynoucí lásky až za hrob. Jen motorka, auto a tři kámoši na cestách.

A pokud se obáváte toho, že bude "Ochránce" na stejné brdo jako většina postapokalyptických sci-fáren, tak se bát nemusíte. U tohoto žánru mám často problém, že dost rychle odhalím pointu, ale tady ne. Při čtení jsem byla napnutá, totálně zažraná do příběhu a mnohokrát šokovaná dějovými zvraty, které jsem absolutně neočekávala. Proto si "Ochránce" zaslouží pět hvězdiček. Doporučuju ho všem, kdo se nebojí krve a taky těm, které už unavuje klišoidní romantika. Tohle je knížka pro drsňáky! :)

Habana
11.07.2018 4 z 5

Zajímavá autorka. Zajímavý námět... dobré zpracování, ale nedotažený svět. Spoustu věcí nedává smysl. Chápu, že pokud bude vydávat další díly, tak by na svět Toddové mělo padnout více světla. Ale prozatím je to jen takový rychlý plitký běh. Tím to nechci hanit. Myslím si, že zde bylo hodně prostoru na okouzlení čtenře prostředím, vztahy atd. Je škoda, že kniha byla jen jedním směrem a nikdy moc neuhnula. Často se stávalo, že stránky byly nudné až otravné a to zejména u Poutníka, který po své malé nehodě snad ztratil i důvtip. O poznání lépe na tom byla jeho mladá kamarádka, která je vskutku zajímavá. Další velké plus je u další hrdinky, kterou potkají na své cestě.

Ale jinak ano, beru to jako knihu kerá má co nabídnout. :)

Tyrkysová
19.06.2018 5 z 5

G. X. Todd svým postapokalyptickým thrillerovým debutem rozhodně dokáže zaujmout. Bravurně poskládaný a vyprávěný příběh vás vtáhne do sebe a nepustí až do poslední stránky. Chcete vědět víc, proniknout do záhady Hlasů, poznat hlavní hrdiny. Lacey není žádná naivka a Poutník uvnitř není až takový drsňák. Všechny postavy jsou propracované a hlavně uvěřitelné. Do Poutníka se navíc zamilujete díky jeho lásce ke knihám :)

Markysek45
11.06.2018 4 z 5

Opravdu velmi milé překvapení. Zajímavý nápad, děj plný akce a hlavní postavy, které si zamilujete. Kniha se čte velmi dobře a popravdě jsem už od začátku nechtěla, aby někdy skončila. Výborné!

Gynger
08.06.2018 4 z 5

Moc pěkná kniha. Dost mi to připomíná walking dead, ale bez zombii. Bylo tam dost zvratů a akce. Na konci i ukápla slza. Těším se na další díl. Maličko mi tam chyběla romantická zápletka aspoň polibek mohl být

postapokalyptické romány

Autorovy knížky