Hlas nože

Planetu Nový svět kolonizuje malá skupina osadníků z nepřátelského Starého světa. Po mnoha letech dochází k nečekanému zvratu. Domorodí obyvatelé se vzbouří, zaútočí na osadníky a usmrtí všechny ženy. Muže a zvířata náhle napadne podivný vir, který umožňuje slyšet myšlenky ostatních. Uniknout se podaří jen nevzdělanému mladíkovi Toddovi, který si stihl vzít na cestu pouze ruksak, lovecký nůž, deník, ale hlavně to vůbec nejdůležitější – svého věrného psího přítele. Ostatní obyvatelé v čele s šíleným knězem ho však pronásledují a kvůli nebezpečnému viru nebezpečí stále narůstá. Tento nelibozvučný myšlenkový mrak se nazývá Hluk a projevuje se nejen zvukem, ale i obrazem. Nikdy vás nenechá na pokoji a žádná vaše představa a ani jeden váš plán tak nejsou soukromé. Todd objeví v Hluku jakousi „díru" a záhy zjistí, že žije v úplně jiném světě, než si dosud myslel. Postupně vychází najevo několik prazvláštních situací z minulosti a Toddova strastiplná cesta s armádou v patách se zdá jako nikdy nekončící příběh. zdroj: www.legie.info ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/113449/chaos-hlas-noze-113449.jpg 4.1292

Nespoutaný chaos / Nespútaný chaos (1.)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Jota

The Knife of Never Letting Go (2008)

Kniha Hlas nože

JohnCZ

Jedno se téhle knize musí nechat. Na začátku fakt úplně nechutně vcucne. Trochu otřepaná, ale extrémně zajímavé pojatá tématika telepatie, zde označena jednoduše jako Hluk, zpočátku velmi táhne, stejně jako atraktivní reálie mimozemského Nového světa, kde se "něco" stalo, ale čtenář to odhaluje až postupně s hlavním hrdinou. Ale hlavně to tempo. Od začátku se letí fofrem. Krátké seznamování, zvrat a od té doby se hrdina nezastaví. Je to napínavé, je to dobrodružné, místy vtipné, i když ten rádoby cool styl psaní je někdy až přehnaně pubertální. Číst to ovšem v patnácti, tak asi teču blahem. Ale aspoň je to takové hezky od rány, stejně jako hlavní hrdina. Postupem času mě ale mírně zklamala určitá zásadní odhalení, která jsem asi očekával propracovanější a více nečekaná. Začátek působí zajímavěji a minulost Nového světa záhadněji, než jaká ve skutečnosti je. Druhá věc, a upozorňuju, že jde asi o nepřímý spoiler, je příliš brzké zabití jedné z mých nejoblíbenějších a celkově nejoriginálnějších postav celé knihy. To se mi odpouštělo jen velice těžko a Hlas nože pro mě v tu chvíli ztratil trochu svého kouzla. Je to ale teenagerovina, která má spad, hodně se tam cestuje, nadává, ohledně násilí si to také moc servítky nebere a hlavně je to i přes všechna ta kliše parádní oddychovka, byť dost ponurá a depresivní. Pokračování se obávám, protože směřuje tak trochu jinačím směrem, než bych býval chtěl a já zpomalovat v nastoleném "road-movie" tempu nechci.

PavkaHu

Velmi pěkné nápady, ale zdálo se mi, jako by se autor v úvodu trochu unavil (nebo přecenil své síly?), protože pak vše začalo upadat, dávat smysl a lekačky všudypřítomného padoucha byly až srandovní. Každopádně válka je svinstvo.

TomTomis

První díl se mi líbil. Hlavně z hlediska toho, že vše vypráví jedna postava- Todda. Místy jsem zažíval úžas, kam autor na ty nápady chodí. Vede nás dějem a když už jsem měl pocit, že to dopadne tak či tak, došlo ke zvratu a cesta se nabídla úplně odlišná. Jako čtenář jsem přemýšlel nad tím, jak vnímat některé postavy. Autor nám předkládá jejich skutky a nechává na nás, abychom to nějak hodnotili. Není to vždy lehké.

Damonka12

Za mě úplně průměrné fantasy, je to psané čtivě a rychle to odbíhá, což mám ráda, ale není tam nic, co by mě přesvědčilo, že tohle je dokonalé. Určitě doporučuji vše, kdo milují fantasy.

a.a.candys.life

Dlouho jsem nečetla nic dystopického! Byl to velký zážitek! I slza ukápla. Po dočtení prvního dílu mám chuť se vrhnout na pokračování! DOPORUČUJI! Nechápu proč jsem tu knihu dlouho odkládala.

adellk28

Na knihu jsem slyšela mnoho chval a tím mě též zaujala. Říkala jsem si, že asi na ní něco je, když bude i film. Pro mě kniha nebyla až takový wow. Nenadchla mě ani mě nezklamala. Rozhodně byla velice napínavá a do poslední chvíle jsem nevěděla jak to skončí, ale samotný styl psaní mi přišel divný. Mluva Todda mi pořád neseděla a nikdy jsem se nesetkala s podobným způsobem psaní. Příběh sám o sobě je zajímavý. Nedokážu ani určit, pro jakou věkovou skupinu by měla být kniha. Příběhem spíš pro náctileté, ale vyjádřováním hl. postavy a jeho mluvou spíše pro děti. Asi si knihu znovu nepřečtu, ale už mám zakoupené i zbylé díly, tak jim dám šanci.

Sabča92

Tak toto byl parádní start nové dystopické série! Ano, nová zase není, protože u nás vychází již po třetí, ale sama jsem ji zaznamenala až nyní. Mám ráda dystopie a tato mě hodně bavila. Surový a krutý svět, který Ness sepsal mě děsil a já se přistihla, že jsem ráda za svět, ve kterém žiji. Hlavní hrdina je sice napůl ještě dítě, ale rozhodně se chová vyspěleji a nastalou situaci zvládá jak se jen dá. Svět bez žen mi přišel strašný a to nemluvím kvůli sobě.. tajemství, které se později odkrývá je opravdu zajímavé a ten konec?! Už nyní netrpělivě očekávám další díl :-)

Sarah11

Nebudu lhát, čekala jsem víc. Začátek vypadal slibně, musím uznat, že styl psaní autora byl vážně osvěžující, ale postupem času nadšení opadalo. Tři čtvrtě knihy v podstatě nevíte, o co vůbec jde a proč se stalo to, co se stalo, a to už prostě za nějaký čas začne docela jít na nervy. Obecně mám ráda příběhy, kde hrdinové někam cestují, baví mě, když objevují nová místa a musí si poradit v rozmanitých situacích, ale když je celá kniha jenom o tom, že se hlavní protagonisté přesunují z jednoho místa na druhé, ztratí to své kouzlo. A to ani nemluvím o tom, že hlavní záporák byl nejspíš nesmrtelný, jinak si to neumím vysvětlit. Ale aby to nevypadalo, že chci jen kritizovat, musím ocenit autorův nápad a to, jak dokáže vytvořit vážně ponurou a depresivní atmosféru a vygradovat děj. Za mě průměr.