Hitlerovy ženy

Hitlerovy ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78727/bmid_hitlerovy-zeny-eRf-78727.jpg 4 13 3

Portréty několika žen, které sehrály větší či menší roli v životě nacistického vůdce.

Literatura světová Literatura faktu Biografie a memoáry
Vydáno: , Aktuell

Hitlers Frauen , 2000

SSTknihy
15.06.2018 4 z 5

Velmi zajímavý pohled na muže, kterého bychom dnes asi jen těžko označili za sex symbol. A přeci se kolem něho ve své době točilo mnoho žen - některé ho zbožňovaly, pro některé byl symbolem dokonalého muže, některé kvůli němu dokonce spáchaly sebevraždu. Eva Braunová patří k těm nejznámějším, ale rozhodě zajímavý je i portrét Hitlerovy matky Kláry, jeho milenky a nevlastní neteře Geli Raubalové nebo Magdy Goebbelsové, pro kterou její vůdce znamenal víc než životy jejích vlastních dětí.

Kosovaan
02.07.2017 4 z 5

Nenáročné čtení. Pro mne vcelku zajímavé. Co jsem od knihy očekávala, to bylo splněno.

maryzka
17.02.2013 2 z 5

Tak nevim, je tady pár známých i neznámých jmen, které podlehli šarmu Hitlera. Osudy žen byli zajímavé, dokonce se tady píše o Hitlerově židovské milence, která měla štěstí a válku přežila v Kanadě, a spoustu platonických lásek. Ale stejně si člověk musí klás otázku: Kdo je horší fanatik? Muž nebo žena?