Hitlerova první válka

Hitlerova první válka https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117914/bmid_hitlerova-prvni-valka-duo-117914.jpg 5 9 1

Hitler tvrdil, že roky, které prožil jako voják německé armády v první světové válce, jej zformovaly pro zbytek života. Avšak celých šedesát let od chvíle, kdy skončil svůj život v ruinách Říšského kancléřství, zůstávalo toto období jeho života neprozkoumanou oblastí.

Literatura naučná Historie Vojenství
Vydáno: , Jota

Hitler´s First War , 2010

Tomas@S
23.10.2018 5 z 5

Podrobná a obsáhlá historická studie pojednávající zejména o době první světové války v kontextu německé vojenské jednotky ve které sloužil Adolf Hitler. Další část se zabývá meziválečným obdobím a dobou Druhé světové války v souvislosti s politickou kariérou Adolfa Hitlera, spojených s mýty a propagandou okolo jeho role v První světové válce. Ve stručnosti autor konstatuje, že se události zcela liší od oficialnich mýtů. Mýty jsou založeny na falešných a lživých svědectvích a dokumentech vytvořených jen za účelem propagandy a politickeho vlivu. Hitler se skutečné válce zdárně vyhýbal prací daleko od fronty v tylu a vyznamenán byl zejmena díky známostem s velením. Po válce byl dokonce aktivním členem sovětské republiky v Bavorsku a chodil s rudou páskou na rukavu. Až potom ze sebe udělal ultrapravičáka, antisemitu a válečného hrdinu a zcela přetvořil, díky propagandě, své působení za války. Dokonce režim likvidoval jeho spolubojovniky jako nepohodlné svědky. Dalsim postrehem je, ze široký antisemitismus či podpora Hitlera v Německu a zejmena v Bavorsku nebyla až tak úplně rozsirena, spíše se jednalo až o důsledek teroru a propagandy po převzetí moci. Nejsem odborník, ale celkem mi ta fakta přišla uvěřitelná a dost upravila můj pohled na ono období. Jedna mala vytka k prekladu: ackoliv kvalitou je nadprumerny, mnozstvi preklepu je az zarazejici.

první světová válka (1914–1918) Adolf Hitler fakta a mýty

Autorovy knížky

Thomas Weber
britská, 1974
2011  93%Hitlerova první válka

Kniha Hitlerova první válka je v