Hirošimská žena

Hirošimská žena https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364261/bmid_hirosimska-zena-4kL-364261.jpg 4 1 1

265. svazek Informativní edice DILIA. Tři divadelní monology pro jednu herečku o traumatech obětí atomové bomby. // První monolog - Žena z Hirošimy šestého srpna 1945 // Druhý monolog - Výbuch nám ještě zní v uších //Třetí monolog - Sprška letáků

milamarus
16.12.2017 4 z 5

Hru s takovým názvem jsem prostě nemohla nechat v divadelním oddělení bez povšimnutí. A i když asi v budoucnu k této tematice narazím ještě na obsáhlejší knihy, pravděpodobně plné fotek nebo tabulek s čísly, knihy hodnotící příčiny, průběh i důsledky, nebudu se bát, že bych v tom informačním lese neviděla stromy. Viděla jsem je. Tady.

,,(…) Všichni lidé, které Pika-don zahubila, i když někteří byli špatní a jiní dobří, všichni přijdou do nebe, řekla bych, že musí. Nevím sice, jestli je nějaké nebe nebo peklo, protože jsem se tam ještě nepodívala, i když ani už to nebude dlouho trvat, ale chce se mi věřit, že všechny oběti atomové bomby odešly do nebe. (…)“ – str. 33

atomová bomba Hirošima

Šimako Murai