Hinani, dcera pouště

kniha od:

Hinani, dcera pouště https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40609/hinani-dcera-pouste-40609.jpg 4.3 15

Román pro dívky odehrávající se v exotickém prostředí Sahary, je příběhem dcery náčelníka kmene Tuaregů, Hinani. Hinani dospívá v krásnou, mladou dívku. Užívá výjímečného postavení v kmeni, protože je amenokalova dcera. Jedním z jejích práv je i právo svobodně si vybrat svého ženicha. Dlouhé hodiny věnuje péči o svůj zevnějšek, vidí zájem u mladých mužů kmene, ale sní o svém princi. Syn muflona, Mohora, uloví pro Hinani obávanou šelmu amaju - leoparda. Hinani si ochočí mládě, které po leopardí samici zbylo, dává mu jméno Džin a ono se stává stálým průvodcem a ochráncem své paní. Do tábora Tuaregů přicházejí bohatí Arabové, kteří vydělávají na těžbě ropy v poušti. Zdá se, že Hinanin princ se právě objevil. Vyrovná se ale Hinani, svobodná dívka z pouště, s úplně rozdílným postavením ženy v jeho společnosti?... celý text

Komentáře (2)

Komentáře 2 Recenze 0

Simona317
Simona317
09.02.2023 5 z 5

Mám ráda dobrodružné knihy a tato je jednou z nich. Díky čtenářské výzvě jsem si ji koupila udělala dobře. Od knihy se nedalo odtrhnout, zvlášť potom, co Hinani unesli. Mohora ji jede vysvobodit spolu s jinými a Džinem, kterého najdou. Ale kdo je Džin, Mohora a jak vše skončí nebudu prozrazovat. Vřele všem doporučuji. I na tak slabé knížce je vše vepsáno, jako kdybyste četli "bychli"

Kao
Kao
02.02.2015 5 z 5

Proč tady nikdo ještě nic nenapsal?! Vždyť ta knížka je moc super! Největší chyba kterou mohla autorka udělat bylo to napsat tak strašně stručně:((( To je velká škoda,ale jinak..... Přečetla jsem to za hodinku a ještě další den mi ten příběh zněl v hlavě!


Štítky knihy

pouště Tuaregové Arabové Sahara dobrodružné romány postavení ženy ve společnosti

Autorovy další knížky

Federica De Cesco
italská, 1938
2011  87%Dům Tibeťanky
2003  85%Hinani, dcera pouště
2004  80%Červený hedvábný šál

Kniha Hinani, dcera pouště je v

Přečtených19x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených2x
Knihotéce3x
Chystám se číst7x
Chci si koupit1x