Nová dobrodružství Sherlocka Holmese

Nová dobrodružství Sherlocka Holmese https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/4398/mid_nova-dobrodruzstvi-sherlocka-holmes-yI9-4398.jpg 4 18 5

Martin H. Greenberg, editor sbírek Pokladnice kočičích detektivek (A Treasury of Cat Mysteries) a Velká kniha v černé (The Big Book of Noir), obdržel za své sbírky detektivních povídek mnohá ocenění. Žije v Green Bay ve Wisconsinu. Carol-Lynn Rössel Waughová sestavila mimo jiné antologie Holmes na prázdniny (Holmes for the Holidays), Vánoční stopy (Santa Clues) a Detektivové na penzi (Senior Sleuths). Žije v Maine. Jon L. Lellenberg je exekutorem pozůstalosti Dame Jean Conan Doylové a žije ve Washingtonu, D. C.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Jota

New adventures of Sherlock Holmes , 1999

Staráknížka
13.01.2023 3 z 5

Mnoho povídek a různá kvalita, ale celkem bych řekla, že to ušlo. Nejvíce se mi líbila povídka s paní Watsonovou a profesorem Moriartym - to byl fakt úlet a super nápad.

Zania
11.02.2016 4 z 5

Docela dobrá kniha, ale některé příběhy byly úžasné a některé kolísaly k horším..

Pallando
27.07.2014 3 z 5

Souhlasím s Daeciem pokud jde o tu kvalitativní nevyváženost. Za některé by se nemusel stydět ani sám Doyle, jiné mi přišly dost slabé. Celkově tuto sbírku ale považuji za poměrně dobrou, líbí se mi mnohem víc než třeba Duchové na Baker Street, které jsem nedávno četla.

Evik30
27.05.2013 3 z 5

I když tyto povídky mají něco do sebe pravý Doyle to není.
V knize mě zaujala větší půlka povídek. Zbytek byl trochu horší, ale celek mě nezklamal.

Daecius
04.11.2012 3 z 5

Povídky jsou dosti kvalitativně nevyvážené. Ve sbírce se najdou opravdu dobré, ale je tam i dost plytkých a příliš vyumělkovaných.