Henry Ford a Ford

Henry Ford a Ford https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288682/bmid_henry-ford-a-ford-4xR-288682.jpg 3 2 3

Životopisná knížka o legendárním Henry Fordovi, průkopníkovi pásové výroby a zakladateli stejnojmenné automobilové firmy, zachycuje jeho životní osudy s důrazem na jeho podnikatelské aktivity.

pistikpistik
07.08.2023 2 z 5

Kniha bola tuším vo výpredaji, tak som vzal. Je to malá a tenká knižka moderného strihu na kvalitnom papieri s peknými fotkami. Je to o Henry Fordovi a jeho životnom úspechu. Mohol byť farmárom, ale to ho nebavilo, stal sa mechanikom. Postupne sa tvrdým prístupom a viere v to, čo robí vyšvihol v automobilovom priemysle aj vďaka aute Ford T, ktoré sa stalo pre jednoduchosť a masovosť obľúbeným a spoľahlivým. Bol však aj rozporuplnou osobou, keďže bol tvrdohlavý a hádal sa so spoločníkmi, čo malo za následok, že často sa s nimi aj rozchádzal. Zamestnancom dal prácu aj slušný plat, ale napríklad niekedy podmienky sprísnil, či zakázal odbory. Dosť zákernou záležitosťou bolo cez krízu nútenie odberateľov na odber jeho áut, inak s nimi rozviaže kontrakt, čo by pre nich znamenalo často krach. Celkom v pohode knižka s bežnými informáciami o jeho živote. Ale na jednu vec zabudli a nie je tu o nej ani zmienka, a to, že sympatizoval s režimom Nemecka pred druhou svetovou vojnou. Ale zasa nebol v tej dobe jediným a vlastne sa vykúpil cez druhú svetovú vojnu, že nabehol na vojnovú výrobu, čo v prvej svetovej odmietal.

claudiavas89
23.05.2021 4 z 5

Vhodné pro děti pro rozšíření obzoru

Marr-tina
01.12.2016

Sháním tuto knihu, nemáte někdo ?