Smrtelná rána

Smrtelná rána https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350736/mid_smrtelna-rana-h4e-350736.jpg 4 83 19

Henning Juul série

< 5. díl

Henning Juul sedí v loďce, klouzající po vodní hladině temného lesního jezírka. Naproti němu sedí ozbrojený muž a na dně loďky leží černý igelitový pytel s mrtvolou, kterou muž zanedlouho svrhne do vody. Henning ví, že ho brzy potká stejný osud, a snaží se vnitřně přijmout svůj úděl. Uplynuly dva roky ode dne, kdy Juul při požáru ve svém bytě, který někdo úmyslně zapálil, přišel o syna Jonase. Od té doby vytrvale pátrá po viníkovi této tragédie. Postupně rozkrývá jeden kriminální případ za druhým a stopy, které sleduje, nyní konečně vedou k rozuzlení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

Banesår , 2015

March
03.11.2022 4 z 5

Dočteno a závěr strhující! Série měla stoupající tendenci(kvalitou). No, není lehké udržet toto tempo 5dilů a ještě to rozuzlení, které bylo napínavé. A než se k tomu autor dostal, tak to vzal pěkně oklikou, ale všechno bylo navazující a ze začátku jsem vůbec netušila, že to pojedeme takhle dlouho...vřele doporučuji a hlavně, číst postupně.

Patapuf
02.11.2022 5 z 5

Naprostá palba.... přečteno jedním dechem... konečně všechno zapadlo tam kam mělo... ale celkem jatka... samozřejmě když se ohlédnu zpět, tak bych tomu dohromady dal tak tři hvězdy, ale předposlední a hlavně poslední díl tomu hodně zvedl úroveň, takže se to vyhrabalo na lepší čtyři hvězdy... čtyři a půl ať nežeru...

jprst
03.04.2022 4 z 5

Povedené zakončení celé série, která měla díl od dílu stoupající úroveň, i když do úplné špice celé sérii přece jen něco chybí.

happy-smile
25.12.2021 4 z 5

Tak jsem tuto sérii také zdárně dokončila. Tento díl byl velmi dobrý, hodně se tam toho dělo a byla jsem opravdu napjatá, jak to všechno dopadne. Musím říct, že první dva tři díly mě až tak nebavily, a do této série jsem se pořádně dostala až na konci a klidně bych v ní ještě pokračovala.

ydnac
01.09.2020 5 z 5

Dobré čtení, doporučuji :-)

Danuše7
25.08.2020 5 z 5

Konečně rozuzlení. A vlastně škoda, že řada končí.

čef
15.10.2019 4 z 5

Přečetl jsem již první díl této série a teď tedy pátý, ten asi poslední. První díl jsem skoro zapomněl, hlavně tedy jména a to je pravá tragédie u těch severských, pro nás tak těžko pochopitelných. Příběh je také takový kodrcavý, nad některými zvraty raději nepřemýšlet obzvláště, když čtenář nezná přesně předcházející události jako já. Nejsem tedy moc nadšený z této extraligy severské detektivky, jak je uváděno, ale myslím, že to není tak špatné, jen je potřeba přečíst celou sérii popořádku a nenechat se rozhodit některými nelogičnostmi a podivnými vztahy.

lucias11
17.09.2018 5 z 5

Úžasné rozuzlení celé série. Kniha nemá chybu, Henning mi bude chybět.

Edlik
19.07.2018 5 z 5

Absolutně nejlepší díl série a skvělé zakončení, líbí se mi jak se celý příběh postupně vyvíjel až do finále. Skvělé!

AlenaF
25.03.2018

Přečetla jsem celou sérii s Henningem Juulem. První díl Kamenný déšť mě moc nechytil, ale další díly byly lepší a lepší. Doporučuji přečíst, nelitovala jsem.

Evka27
30.12.2017 3 z 5

Jsem ráda, že jsem se dobrala konce této série. Bohužel jsem knihy četla s velkými přestávkami , kdy jsem mezi tím četla knihy daleko lepší,a dost mi trvalo se zorientovat v ději i postavách. Takže jo fajn, ale jsou lepší. Teď mě chytla Angela Marsons...

1v8na
02.12.2017 5 z 5

Tento díl byl naprosto famózní. Úžasné rozklíčování celé zápletky, která se odehrávala na pozadí předchozích dílů a v tomto se jí věnuje celá kniha. Henning byl úžasný hlavní hrdina a velmi jsem si ho oblíbila
Snad Enger napíše zase další super sérii, která bude čtivá jako tahle.

ddkk
19.11.2017 5 z 5

Od Kamenného deště jednoznačně vzestupná tendence, ovšem , pokud si člověk přečetl všechny díly....já ano a hodnotím za pět :-)

Danago
15.11.2017 5 z 5

Myslím, že tuto knížku si nepořídí nikdo kdo nečetl předchozí 4 díly. Pokud ano, tak bude mít možná problém knihu pochopit. Protože , to co bylo v předchozích dílech vedlejším příběhem se v tomto díle stává příběhem hlavním. Děj má spád a je plný nečekaných zvratů , je dokonale propracovaný a konec je úplně uzavřený za což jsem moc ráda.
Dlouho jsem na tento díl čekala .
Kdo má možnost číst knihy za sebou tomu to doporučuji. Já jsem na každý další díl čekala víc než rok a musela jsem hodně namáhat svou paměť.

bafuskyBaf
14.11.2017 5 z 5

Yes, skvělé zakončení celé série.. Četlo se to jedna báseň.

JezinkaJ
11.11.2017 4 z 5

Hodne dejove propojene s predchozim dilem. Nastesti jsem je cetla za sebou, ale i tak jsem mela lehky problem hned vedet kdo je kdo. Kdybych knihy cetla s odstupem, ztracela bych se.
Skvele to ale bylo. Henningu tys mi fakt nahnal strach. Konec byl skvely. Mam rada kdyz me autor trochu vodi za nos a ja mu na to skocim.
Uz se tesim na dalsi pokracovani.

Hana62
31.10.2017 5 z 5

Dočteno, dala jsem si pauzu na "usazení" hodnocení. Kniha se mi líbila, stejně jako předchozí díly. Jenom mám problém se severskými detektivkami obecně, jak čtu několik autorů najednou a čekám na pokračování, děje i osoby se mi prolínají a někdy marně tápu, o kom že to autor píše... ALE to je můj problém :-)

iška
27.10.2017 5 z 5

Škoda jen, že byla taková prodleva. Musela jsem občas hodně vzpomínat, jak to v předchozích jednotlivých dílech přesně bylo. Ale vše nakonec zapadlo a teď mi je líto, že mám dočteno. Bezvadné.

Hana62
31.07.2017 5 z 5

Konečně ji mám!!! Zatím dobrý, uvidím, jestli konečně zjistím, co se stalo před požárem...