Kamenný déšť

Kamenný déšť https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150157/kamenny-dest-150157.jpg 4 193 48

Henning Juul série

Novinář Henning Juul se po dvou letech od tragické události, kdy v jejich bytě v Oslu zahynul při požáru jeho šestiletý syn Jonas, vrací znovu do práce, do redakce internetových novin. Od této tragické události má Henning nejen viditelné jizvy po popáleninách ve tváři, ale i ty neviditelné na duši. Jen obtížně se adaptuje do prostředí, ve kterém se znovu setká se svými starými kolegy, ale také se svojí bývalou ženou, matkou Jonase. Jeho první den v práci začne tiskovou konferencí, na které policie oznámí nález mrtvoly mladé ženy ve stanu na Ekebergu. Žena byla ukamenována, její záda nesou stopy po bičování a jednu ruku má uříznutou. Henninga hrůzný případ zaujme a začíná s nasazením vlastního života pátrat na vlastní pěst... ... celý text

Peršanka
24.11.2013

Tak nudný vstup do děje jsem dlouho nečetla...A ani nebudu, byla by to ztráta času. Co se na tom ostatním líbí??

Hella
05.08.2013 3 z 5

Po "zmasírování" obřímí bilboardy v metru jsem se na knihu dost těšila, ale musím říci, že zdaleka nesplnila moje očekávání a že velikášský titulek o senzační severské krimi přímo na knize značně přehání.

macer1991
02.08.2013 4 z 5

Dobre.... ale nie vynikajuce....Priznam sa, ze som ocakavala podla obsahu knihy trochu lepsie prepracovanie

kneslova
16.07.2013 4 z 5

Docela dobré čtení v záplavě severské literatury, na 5 hvězdiček to u mě není, myslím, že z celkem dobrého nápadu zápletky by se dalo vytěžit více.

MBubu
21.05.2013 5 z 5

recenze http://martinabubenikova.bigbloger.lidovky.cz/c/324141/Rana-po-paralyzeru-bicovani-ukamenovani-a-useknuta-ruka.html

michaela.kol
28.04.2013 4 z 5

Knížka se čte dobře a postava Henninga Juula je sympatická. Rozuzlení zápletky mě bohužel až tak moc nepřekvapilo, dalo se předvídat. Každopádně čtení je to dobré a určitě sáhnu i po dalším díle.

maphiosso
21.02.2013 4 z 5

Thomas Enger je často poměřován se svým slavnějším krajanem Jo Nesbøm. Ve srovnání s ním je však Engerův styl mnohem přímočařejší. Namísto několika zdánlivě na sobě nezávislých dějových linií, které se v závěru spojí v jeden celek, je děj Kamenného deště zaměřen na vyšetřování vraždy z pohledu několika osob. Hlavní příběh tvoří pátrání novináře Henninga, o jehož životě se postupně dočítáme z vložených flasbacků. Henning se tak stává poměrně propracovanou postavou a nepůsobí plochým, nevýrazným dojmem. Také další osoby, ať už více či méně důležité, jsou popsány velice barvitě – od policisty Bjarneho Brogelanda, který se aktivně podílí na vyšetřování, až po Henningova kolegu Kåreho, trpícího tourretovým syndromem. Ten má v příběhu čistě komickou úlohu a díky větám jako: „Počty čtenářů PŘESAHUJÍ STROP! Do prdele, DO PRDELE!“ si jej čtenáři jistě zamilují. Konečné objasnění případu se nese v duchu klasických detektivek, kdy se postupně dozvídáme, kdo a jak oběť zavraždil, motiv a další okolnosti vraždy. Samotný závěr knihy naznačí, jakým směrem se bude celá knižní série ubírat a co bude jejím smyslem.

O tom, že Thomas Enger neskončí zapomenut v propadlišti knižních dějin, jsou přesvědčeni prozatím minimálně v Norsku, kde se stal Kamenný déšť okamžitě bestsellerem. Nakladatelství Gylendal o něm dokonce prohlásilo, že to je „pravděpodobně ten nejlepší rukopis detektivního románu, který jsme kdy od začínajícího autora přijali.“ Je otázkou, zda spisovatelův debut osloví čtenáře detektivního žánru také u nás. Já však zastávám názor, že tento první díl má potenciál a ambice vyústit v kvalitní a úspěšnou sérii.

akirek
16.02.2013 4 z 5

V záplavě detektivek je tato slušné čtení. Trochu překombinované, ale sympatický novinář v toyšetřovatele. Asi si přečtu od tohoto autora i další.