Kamenný déšť ekniha

Novinář Henning Juul se po dvou letech od tragické události, kdy v jejich bytě v Oslu zahynul při požáru jeho šestiletý syn Jonas, vrací znovu do práce, do redakce internetových novin. Od této tragické události má Henning nejen viditelné jizvy po popáleninách ve tváři, ale i ty neviditelné na duši. Jen obtížně se adaptuje do prostředí, ve kterém se znovu setká se svými starými kolegy, ale také se svojí bývalou ženou, matkou Jonase. Jeho první den v práci začne tiskovou konferencí, na které policie oznámí nález mrtvoly mladé ženy ve stanu na Ekebergu. Žena byla ukamenována, její záda nesou stopy po bičování a jednu ruku má uříznutou. Henninga hrůzný případ zaujme a začíná s nasazením vlastního života pátrat na vlastní pěst... ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150157/kamenny-dest-150157.jpg 3.8175

Kniha Kamenný déšť

ArwenAragorn
předevčírem

60%

Slušná detektivka z pohledu novináře. Ocenila jsem docela dobrou čtivost, napětí, nekomplikovanost děje a s Henningem Juulem taky nemám problémy. Pachatel mě nenapadl a rozuzlení bylo výborné. Námět mě úplně nenadchl, nemám moc ráda příběhy s uprchlíky, ale od přečtení mě neodradil. Začala jsem od prvního dílu a podle reakcí čtenářů je to potřeba kvůli vývoji soukromého života postav. Do dalšího dílu se pustím.

DvěTéčka
26.05.2021

Ale jo, dalo se.

ydnac
01.09.2020

Dobré čtení, doporučuji :-)

kap66
20.03.2020

Zkusila jsem to, nemasírovaná komerčními tahy a neovlivněná komentáři, a došla téměř na čtyři hvězdičky a zapsání si této knížky do hlavy jako „normální“, což je u mě pochvala. Sedla mi především přehlednost, nepřekombinovanost děje. Vševědoucí autor vidí do hlavy jak Henningovi, tak policistům (ubrala bych sliny stékající z Bjarneho slizounských úst v přítomnosti krásné kolegyně). O novináři se dozvídáme (logicky) víc a má nejdůležitější roli, policie je dost upozaděná (a nebýt tajného „donašeče“, až zanedbatelná), ale jejich vyšetřování jsou Henningovou iniciativou spojena (jsem ráda, že si Henning výsledky vyšetřování nesyslil až do konce, jak jsem se bála). Jeho osobní příběh je postupně odhalován a bude hrát roli zřejmě dál. Dialogy plynuly nenásilně, až na výjimky (v jedné vyhrocené situaci mluví rozrušená a psychicky narušená postava jako kniha).
Fantomová bolest má o něco málo lepší hodnocení. Přečtu si ji, až budu mít chuť nikoliv na „severského autora“ , nikoliv na „senzaci mezi krimi“, ale na obyčejnou, nepřehnanou detektivku. Snad mi to Thomas Enger splní a nepustí se do přehnaných skopičin.

bigben
10.02.2020

Taková průměrná krimi...neurazila ani nenadchla...

jprst
26.01.2020

Slušné počtení, ale označit to za senzaci mezi krimi je více než přehnané, snad trochu lepší průměr.

happy-smile
02.11.2019

Pěkná detektivka. Nemá sice strhující tempo, spíše takové pomalejší rozvážnější, ale dobře se to čte. Navíc je zde naznačeno, že Henningova osobní tragédie se bude řešit ještě v dalších knihách, takže je to takové lákadlo na další díly.

Nikkaa
10.09.2019

Obálka nenadchne ale ani nikoho neurazí skvělé provedení. Co se týče knihy po přečtení recenzi zde jsem se dlouho odhodlavala knihu číst, za mě to rozhodně top nebyl ale ani nebyla špatná hezky se četla až na nějaká norská jména s kterými jsem měla problém, každopádně se pustím do pokračování dalších knih vždy musím vědět jak příběh skončí.